Nexus 9 - wycieka data premiery i cena

Girl working with the portable tablet computer
Girl working with the portable tablet computer
Źródło zdjęć: © Shutterstock
Miron Nurski

10.10.2014 14:41, aktual.: 10.10.2014 16:41

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Niestety wiele wskazuje na to, że kolejny tablet z linii Nexus straci największy atut, którym poszczycić się mogli dotychczasowi przedstawiciele tej serii.

Mowa oczywiście o przystępnej cenie. Serwis Bright Side of News donosi, że udało mu się dotrzeć do wewnętrznych źródeł, dzięki którym poznał datę premiery i startu sprzedaży oraz cenę tabletu. Oficjalne ujawnienie urządzenia produkowanego przez Google'a i HTC ma mieć miejsce już 15 października, a jego sprzedaż ruszy ponoć 3 listopada. Jeśli wyciek się potwierdzi, to za Nexusa 9 amerykańskim klientom przyjdzie zapłacić aż 399 dolarów.

Cena ta jest wysoka zwłaszcza w zestawieniu z dwiema generacjami Nexusa 7 (kolejno 199 i 229 dolarów). Warto również wspomnieć, że na 399 dolarów wyceniony jest także iPad mini w wyświetlaczem Retina. Zmiana polityki cenowej jest jednak dość prawdopodobna, bo od dawna mówi się, że Nexus 9 celować będzie w najwyższą półkę. Również tę cenową.

Oczywiście ze względu na europejskie podatki na Starym Kontynencie tablet będzie z pewnością jeszcze droższy. Wspomniany iPad kosztuje u nas 1699 zł, więc na podobną cenę możemy liczyć w Polsce.

Samo wyposażenie tabletu ma być oczywiście bezkompromisowe. Na razie mówi się o 9-calowym ekranie o rozdzielczości 2560 x 1600 (326 ppi), 64-bitowej Tegrze K1 z ultrawydajnymi rdzeniami Denver i 192-rdzeniową grafiką Kepler oraz - oczywiście - Androidzie L.

Czy wszystkie doniesienia na temat Nexusa 9 się potwierdzą? Tego dowiemy się już 15 października, czyli - co istotne - dzień przed premierą nowych iPadów.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)