Nexus One - pierwszy test

Nexus One - pierwszy test

Nexus One - pierwszy test
Jan Bilstrub
26.03.2010 17:54, aktualizacja: 26.03.2010 18:54

Nexus One, telefon, który przez wielu postrzegany jest jako najgroźniejszy konkurent iPhone’a trafił wreszcie w nasze ręce. Czy smartfon Google rzeczywiście może zagrozić urządzeniu Apple?

Od strony technicznej, Nexus One bez wątpienia wypada lepiej niż iPhone 3GS. Nic w tym dziwnego, biorąc pod uwagę daty premier obu smartfonów. Poniższy tekst nie jest pełną recenzją. Są to pierwsze wrażenia z użytkowania.

Specyfikacja

Obraz

Aparat wykonano z najwyższej klasy materiałów. Telefon świetnie leży w dłoni i, jak zauważyło już wielu recenzentów, na żywo prezentuje się zdecydowanie lepiej niż na zdjęciach. Aparat jest węższy od iPhone’a, ale raczej nie można obsługiwać go jedną ręką. Elementy obudowy są ze sobą dobrze spasowane. Telefon nie ma ostrych krawędzi. Materiały wykorzystane do produkcji są matowe, dzięki czemu na Nexusie nie zostają ślady palców.

Ekran

Nexusa wyposażono w 3,7 calowy ekran AMOLED. Jakość wyświetlanego obrazu jest bardzo dobra, ale nie mogłem oprzeć się wrażeniu, że, choć jest to tego samego typu matryca, co w telefonach Samsunga, Omnia 2 lepiej odwzorowywała kolory. Nie miałem jednak możliwości porównać tych smartfonów, więc mogę się mylić. Wyświetlacz dobrze reaguje na dotyk. Zastrzeżenia mam jedynie do przycisków. Uważam, że standardowe, fizyczne sprawdziłyby się lepiej od dotykowych.

Obraz

Przyciski klawiatury ekranowej są wystarczająco duże, by na Nexusie One pisało się bardzo wygodnie. W pozycji poziomej, z powodzeniem można tworzyć nawet dłuższe maile. Szkoda tylko, że nie jest to klawiatura znana z Sense UI.

Bateria

W przeciwieństwie do starszych wersji systemu, 2.1 oferuje integrację kontaktów z Facebookiem, co jest niewątpliwą zaletą. Dużo radości mogą dostarczyć także animowane tapety. Sądzę jednak, że nie ma sensu rozwodzić się nad czymś, co miały już telefony z monochromatycznymi wyświetlaczami (ok, wtedy nie były one interaktywne).

Obraz

Największą zaletą Nexusa One jest szybkość działania. Wszyscy, którzy mieli styczność z HD2 wiedzą, że platfora Snapdragon może uskrzydlić telefon. Nie inaczej jest w wypadku telefonu Google, a trzeba pamiętać, że Android jest lżejszy od Windowsa Mobile.

Premiera Nexusa One przyczyniła się zwiększenia liczby aplikacji w Android Markecie. Oczywiście, App Store wciąż wypada lepiej, ale może się to niebawem zmienić. Ten rok bez wątpienia będzie należał do systemu Google. Jeśli czegoś brakuje Androidowi, to grupy wiernych wyznawców, którzy fanatycznie będą bronić swojego ukochanego urządzenia.

Podsumowanie

Niestety, nie miałem okazji przeprowadzić pełnych testów, ale nawet po krótkim czasie mogę powiedzieć, że Nexus One jest świetnie wykonanym i bardzo szybkim telefonem. Oczywiście, nie jest on tak innowacyjny jak pierwszy iPhone (zresztą wcale nie miał być), ale może przyczynić się do zmiany lidera w tym segmencie.

Z niecierpliwością czekam na HTC Desire, który ma wszystkie zalety Nexusa oraz korzysta z Sense UI.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)