Nexus One vs HTC HD2 i iPhone 3GS - porównanie przeglądarek (wideo)

Nexus One vs HTC HD2 i iPhone 3GS - porównanie przeglądarek (wideo)15.01.2010 12:30
HTC HD2 vs Google Nexus One
HTC HD2 vs Google Nexus One
Mateusz Żołyniak

Pora na kolejne porównanie z rewelacją ostatnich tygodni - Nexusem One. Tym razem sprawdzimy jak nowa, firmowa przeglądarka z Androida 2.1 wypadnie w porównaniu do tej z najlepszego Windows Phone'a na rynku - HTC HD2 oraz iPhone'a 3GS (Safari).

Pora na kolejne porównanie z rewelacją ostatnich tygodni - Nexusem One. Tym razem sprawdzimy jak nowa, firmowa przeglądarka z Androida 2.1 wypadnie w porównaniu do tej z najlepszego Windows Phone'a na rynku - HTC HD2 oraz iPhone'a 3GS (Safari).

Nexus One vs HTC HD2

W pierwszej kolejności chciałem zaprezentować Wam porównanie przeglądarki Nexus One z Operą Mobile 9.7, która jest domyślną przeglądarką HTC HD2.

Nexus One versus HTC HD2: Web Browsing | Pocketnow

Jak sami mogliście się przekonać, nowa przeglądarka Androida, minimalnie szybciej ładuje strony internetowe niż Opera Mobile. Jednak, program w Nexusie One dostępnym na rynku amerykańskim nie posiada obsługi multitoucha, który został zaimplementowany w mobilnej Operze.

Poniżej został opublikowany drugi pojedynek między Nexusem One a HTC HD2, który Brandon umieścił na prośbę użytkowników pocketnow.com. Porównano z nim zwycięzcę poprzedniego starcia (przeglądarkę z Androida) z najszybszą przeglądarką pod Windowsa Mobile - SkyFire.

Nexus One versus HTC HD2: Web Browsing (Rematch!) | Pocketnow

Jak widać, SkyFire dużo szybciej wczytywał strony internetowe (blisko 6 sekund różnicy!) i z większą precyzją przybliżał ich fragmenty. Niemniej, przeglądarka z WM miała małe problemy z nadążeniem z renderowaniem strony podczas szybkiego przewijania, co nie zdarzyło się ani razu w Chrome z Nexusa.

Nexus One vs iPhone 3GS

Następny pojedynek to starcie przeglądarki Nexusa z iPhonem 3GS i mobilną wersją Safari. Dodam jeszcze, że na filmiku znalazła się także Motorola Droid (Milestone), która tak naprawdę w ogóle nie liczyła się w tych starciu.

Google Nexus One vs iPhone browser speed test

Podobnie jak w przypadku konfrontacji z Operą Mobile, przeglądarka Nexusa jest odrobinę szybsza niż program Apple'a. Do tego, umożliwia ona korzystanie z Flash Playera, co nigdy nie będzie dane Safari (to jednak nie zostało zaprezentowane na powyższym filmiku).

Reasumując napisze tylko, że firmowa przeglądarka pierwszego smartfona Google prezentuje się doskonale, a użytkownicy Nexusa One z pewnością będą mieli z niej ogromny pożytek.

źródło: pocketnow/telegraphtv

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)