NFI Midas przejmuje Aero2 za 548 milionów

Aero2
Aero2
Paweł Żmuda

20.09.2011 11:47, aktual.: 20.09.2011 13:47

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Właściciel platformy Polsat Cyfrowy i sieci Plus przystąpił do kolejnego ataku na rynek telekomunikacyjny. Kontrolowany przez Zygmunta Solorza-Żaka fundusz NFI Midas poinformował o planach zakupu spółki Aero2 za 548 milionów złotych.

Przejęcie Aero2 to tak właściwie jedynie porządki w grupie kapitałowej kontrolowanej przez najbogatszego Polaka. NFI Midas przejmie 100% udziałów w Aero 2 za 548 milionów złotych, jeśli zadłużenie spółki nie przekroczy 70 milionów złotych. Zarząd Aero2 ma czas na oddłużenie firmy do października. W przeciwnym razie kwota przejęcia zostanie obniżona o dług. Do transakcji dojdzie na przełomie roku.

Wkrótce planowana jest emisja akcji NFI Midas, z której sfinalizowane zostaną zakup Aero2 oraz budowa infrastruktury pozwalającej na korzystanie ze standardu LTE. Wygląda na to, że w zamyśle właściciela Polsatu i Plusa to właśnie NFI Midas będzie spółką odpowiedzialną za sprzedaż usług LTE. Fundusz kontroluje już przecież firmy takie jak CenterNet oraz Mobyland, z których infrastruktury LTE korzysta Cyfrowy Polsat.

Źródło: media2

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)