Nic dziwnego, że Zuckerberg boi się Unii. Brak tak podstawowej funkcji w Threads brzmi jak żart

 (EPA/IDREES MOHAMMED Dostawca: PAP/EPA)
(EPA/IDREES MOHAMMED Dostawca: PAP/EPA)
Źródło zdjęć: © PAP | PAP/EPA/IDREES MOHAMMED
Miron Nurski

10.07.2023 14:36, aktual.: 10.07.2023 20:55

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Zuckerberg zatroszczył się o to, by jego odpowiedź na Twittera zdobyła miliony użytkowników w rekordowym tempie. Threads okazuje się być jednak biletem w jedną stronę.

Apka Threads jest ściśle zintegrowana z Instagramem, przez co założenie konta to kwestia kilku kliknięć - nazwa profilu, awatar oraz dane logowania można przenieść automatycznie. Nie jest więc wielkim zaskoczeniem, że w ciągu pierwszych 4 dni liczba zarejestrowanych użytkowników przekroczyła 100 milionów.

Wynik ten udało się uzyskać mimo faktu, że platforma Threads oficjalnie nie jest dostępna na terenie Unii Europejskiej. Twórcy usługi tłumaczą, że potrzebują więcej czasu na upewnienie się, że "wątki" są zgodne z lokalnymi przepisami. W świetle ostatnich rewelacji, ta ostrożność nie dziwi.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Założyłeś konto na Threads, ale jednak chcesz je usunąć? Powodzenia

Po założeniu konta, niektórzy użytkownicy zwrócili uwagę na brak opcji jego usunięcia. Szef instagrama - Adam Mosseri - wyjaśnił, że ekipa odpowiedzialna za rozwój usługi dopiero myśli o wprowadzeniu takiej opcji.


Otrzymuję wiele pytań dotyczących usuwania konta. Dla jasności, możesz dezaktywować swoje konto Threads, co ukryje twój profil i treści w Threads, możesz ustawić profil na prywatny i możesz usunąć poszczególne posty w Threads - wszystko to bez konieczności usuwania konta Instagram. Threads jest zasilany przez Instagram, więc obecnie jest to jedno konto, ale rozważamy możliwość oddzielnego usunięcia konta Threads.

Adam MosseriAdam MosseriSzef Instagrama

Innymi słowy - aktualnie można jedynie za jednym zamachem usunąć konto na Instagramie i Threads. Zniknięcie tylko z jednej usługi nie jest możliwe.

Warto odnotować, że choć Threads technologicznie faktycznie zasilany jest przez algorytmy Instagrama, ma własną nazwę, własne logo, własną aplikację i własną domenę. Chyba mimo wszystko powinno się go zatem traktować jako osobny serwis społecznościowy, w związku z czym brak możliwości usunięcia konta jest wręcz absurdalnym niedopatrzeniem.

Zważywszy na brak nawet tak podstawowej funkcji, na debiut Threads w Unii Europejskiej możemy trochę poczekać.

Miron Nurski, redaktor prowadzący Komórkomanii

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (5)