Nie ma jailbreaku dla iPada 2. Może w środę

Nie ma jailbreaku dla iPada 2. Może w środę

Nie ma jailbreaku dla iPada 2. Może w środę
Krystian Bezdzietny
18.06.2011 08:44, aktualizacja: 18.06.2011 10:44

Wszystkie znaki na niebie wskazywały, że jailbreak dla iPada 2, przygotowywany przez Comexa, miał się ukazać wczoraj, ale nic podobnego nie nastąpiło. Okazało się, że wszystkie "dowody" to były nadinterpretacje zniecierpliwionych użytkowników. Jednak mimo to, jest nadzieja, że wyczekiwany jailbreak ukaże się jeszcze przed środą.

Wyjaśnijmy najpierw kwestię nieukazania się jailbreaku wczoraj. Jako pierwszy głos w sprawie zabrał MuscleNerd, tłumacząc kolegę po fachu - Comexa. Wyjaśnił on, że jeśli już, to haker jedynie powiedział, iż jailbreak jest prawie gotowy, co nie sugerowało żadnej daty udostępnienia narzędzia. Wiadomość była fałszywa.

Przypomnijmy, że link do tej wiadomości na początku pojawił się na forum iFans, gdzie rozgorzała dyskusja, więc i moderator rzucił nieco światła na sprawę:

Jestem moderatorem forum iFans, gdzie wiadomość została pierwotnie zamieszczona i chciałem jedynie potwierdzić, że nie jest ona prawdziwa. Użytkownik dołączył do nas praktycznie po to, aby zamieścić tę grafikę i rozsiewać nieprawdziwe informacje. MuscleNerd wszedł na nasze forum i potwierdził, że Comex żadnych podobnych informacji nie zamieścił. Jeśli ktokolwiek śledzi Comexa przez kanał SMS, to pewnie dostał link do tej grafiki, mimo tego, że jest ona już usunięta. To fake.

Na otarcie łez, w kwestii nieudostępnionego jailbreaka dla iPada 2, kilka ciepłych słów wypłynęło również od p0sixninja:

Wciąż pilnie pracujemy nad jailbreakiem dla iPada 2 oraz wieloma innymi świetnymi rzeczami. Przepraszamy i dziękujemy za cierpliwość!

Jak by tego było mało, na końcu odezwał się sam comex:

I nie, nie udostępniłem żadnej grafiki z konkretną datą wydania.

Koniec dramy. Jailbreaka dla iPada 2 na razie nie ma i póki co nie wiadomo kiedy dokładnie się on ukaże. Prace nad nim trwają, to nie ulega najmniejszym wątpliwościom.

Jeszcze jako ciekawostka, pewien użytkownik Twittera napisał comexowi, że kupi mu nawet limitowaną edycję Starcrafta 2, jeśli tylko ten wyrobi się z jailbreakiem do środy, kiedy użytkownik wylatuje na wesele. Comex na to odpowiedział, że za każdym razem gdy obiecuje tego typu rzeczy, to później nie dotrzymuje obietnic i jest mu z tym bardzo źle, jednak trzeba mieć nadzieję.

A ilu z Was wyczekuje jailbreaka iPada 2? Dla niezorientowanych czytelników warto dodać, że Apple tym razem postarał się z zabezpieczeniami swoich urządzeń i pomimo tego, że druga generacja iPadów jest z nami już od kilku miesięcy, to żadnemu hakerowi na razie nie udało się złamać zabezpieczeń układu A5, z którego korzysta iPad 2.

Źródło: iDB

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)