Twój telefon może mieć wpływ na powodzenie podczas randki. Kto ma największe szanse na znalezienie partnera?

Twój telefon może mieć wpływ na powodzenie podczas randki. Kto ma największe szanse na znalezienie partnera?

Randka ze smartfonem
Randka ze smartfonem
Źródło zdjęć: © kiuikson / depositphotos.com
Łukasz Skałba
20.02.2017 14:46, aktualizacja: 20.02.2017 15:46

Twórcy portalu i aplikacji randkowej Match opublikowali wyniki ankiety przeprowadzonej na 5500 użytkownikach. Niektóre dane są naprawdę zaskakujące, jednak nas najbardziej interesują te powiązane z nowymi technologiami i smartfonami.

iOS + Android? Tylko nie to!

Badanie wykazało, że zaskakująco istotnym czynnikiem przy ocenie drugiej osoby jest to, jakiego smartfona ona używa. Nie chodzi tutaj o jego markę, a o system operacyjny. Użytkownicy aplikacji zostali zapytani o to, jak oceniają osobę z którą umówiły się na randkę. Okazuje się, że użytkownicy urządzeń opartych na systemie Android, aż 15 razy częściej negatywnie oceniali użytkowników iPhone'ów niż użytkowników smartfonów opartych na Androidzie.

W drugą stronę zależność jest jeszcze wyraźniejsza. Użytkownicy iPhone'ów nie przepadają za Androidowcami bardziej. Szansa na to, że negatywnie ocenimy osobę płci przeciwnej używającej systemu Google'a są 21-krotnie wyższe niż gdyby ta osoba używała systemu Apple'a. Wychodzi więc na to, że powiedzenie "przeciwieństwa się przyciągają" nie ma w tym przypadku żadnego uzasadnienia. Dziwne, że ten sam smartfonowy ekosystem jest aż tak ważny przy odbiorze nowo poznanej osoby.

Biorąc pod uwagę, że w Polsce największą popularnością cieszy się Android, statystycznie użytkownicy tego systemu mają większą szansę na powodzenie na randkach. Jeśli jednak potencjalny partner używa iPhone'a, może być ciężko.

412168867100885548
© Match

Nie używaj smartfona podczas randki

Dokładnie 3/4 singli bardzo negatywnie oceniło sytuację, w której druga osoba odbierała telefon podczas randki. Odrobinę bardziej wyrozumiali jesteśmy natomiast, gdy chodzi o odpisanie na SMS-a. Tutaj swoje niezadowolenie wyraziło 66 proc. osób.

Niepożądanym zachowaniem według 58 proc. randkowiczów jest też położenie smartfona na stole. Dla 45 proc. osób wyłączenie smartfona przed randką i nie wyciąganie go z kieszeni to duża zaleta przy ocenie drugiej osoby.

Lepiej żeby nie pękła ci... szybka smartfona

Jeśli już koniecznie musisz wyciągać smartfona podczas randki, to lepiej żeby był on w dobrym stanie. Co prawda milenialsi są pod tym względem mniej wybredni niż starsze generacje, ale i tak warto zwrócić uwagę na to, że stan smartfona wiele może o nas powiedzieć.

412168867101147692
© pexels

Co ciekawe, zarysowują się tutaj ogromne różnice między kobietami i mężczyznami. To, że kobieta negatywnie oceni faceta przez stłuczony ekran jest o 86 proc. bardziej prawdopodobne niż w odwrotnej sytuacji.

Technologiczny geeku, jeśli więc chcesz odnieść sukces na pierwszej randce, powinieneś:

  1. Być z tego samego obozu (iOS lub Android) co potencjalna partnerka.
  2. Nie wyciągać przy niej telefonu.
  3. W razie pękniętego ekranu, nie waż się łamać punktu 2.

A jeśli dziewczyna wyciągnie z kieszeni dzwoniącego, potłuczonego smartfona z Windowsem, lepiej uciekaj gdzie pieprz rośnie ;).

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)