Nie słuchaj bzdur. Motorola nie zapowiedziała taniego Moto G ze Snapdragonem 888

Następca Moto G 5G Plus może mieć topowego Snapdragona
Następca Moto G 5G Plus może mieć topowego Snapdragona
Miron Nurski

04.12.2020 13:30, aktual.: 04.12.2020 14:30

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Doszło do grubej nadinterpretacji.

Na początku grudnia Qualcomm zorganizował imprezę Snapdragon Tech Summit Digital 2020, podczas której pochwalił się nowymi technologiami i planami na przyszłość. Gwoździem programu był Snapdragon 888 - najpotężniejszy układ w historii firmy, który zasili wiele przyszłorocznych flagowców.

Podczas wydarzenia głos zabrało wielu przedstawicieli partnerów Qualcomma, którzy produkują smartfony z jego układami. Jedno z wystapień wywołało falę nieporozumień.

Snapdragon 8xx trafi do telefonu z linii Motorola Moto G

Sergio Buniac, prezes Motorola Mobility, pochwalił owocną współpracę z Qualcommem oraz przypomniał, że w tym roku firma wróciła do tworzenia topowych telefonów.

Szef firmy zapowiedział przy okazji, że w 2021 roku "jednostka z serii Snapdragon 800" trafi to smartfonu z linii Moto G, która obejmuje urządzenia ze średniej półki cenowej.

Motorola | Z ekscytacją patrzymy w przyszłość

Jak na te wieści zareagowały media? Ano tak:

Obraz

Trzeba jednak zwrócić uwagę na jedną rzecz...

Szef Motoroli ani razu nie wspomniał o Snapdragonie 888

Podczas całego wystąpienia Buniac odnosił się do "serii 800", nie konkretnego układu. Topowa linia rozwijana jest od 2013 roku i obejmuje 13 różnych procesorów. Najnowszymi komercyjnie dostępnymi są Snapdragon 865 i 865 Plus, czyli poprzednicy modelu 888.

Oczywiście może chodzić o 888, ale nie musi. I prawdopodobnie nie chodzi. Wszystko wskazuje bowiem na to, że Motorola sięgnie po jednostkę poprzedniej generacji.

Od kilku tygodni po sieci krążą plotki na temat urządzenia ukrywającego się pod kodowym oznaczeniem "nio", które ma być napędzane przez Snapdragona 865. Eval Blass opublikował już nawet jego zdjęcie.

Tak ma wyglądać pierwsza Motorola Moto G ze Snapdragonem 8xx
Tak ma wyglądać pierwsza Motorola Moto G ze Snapdragonem 8xx© app.voice.com/profile/evleaks

Przypomnijmy, że nie wszystkie smartfony Motoroli są bardzo tanie. Moto G 5G Plus startowała z poziomu 1899 zł. Jeśli w podobny pułap cenowy wstrzeli się kolejna generacja, sama obecność rocznego Snapdragona nie będzie żadną sensacją.

Zatem Motorola nie tylko - wbrew temu, co piszą media na całym świecie - nie zapowiedziała taniego telefonu ze Snapdragonem 888, ale i nic nie wskazuje na to, by takie urządzenie w ogóle było w planach.

Zobacz również:

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)