(Nie)trudna gra logiczna z ciekawą mechaniką - poznaj UNWYND [recenzja]

(Nie)trudna gra logiczna z ciekawą mechaniką - poznaj UNWYND [recenzja]

(Nie)trudna gra logiczna z ciekawą mechaniką - poznaj UNWYND [recenzja]
Marek Pruski
24.06.2015 10:44, aktualizacja: 24.06.2015 12:44

Tych, którzy zawsze przewijają na koniec żeby sprawdzić, czy gra jest dostępna na Windows Phone'a, uprzejmie informuję, że jest. Po części z tego powodu właśnie ją chciałbym dziś zrecenzować.

Gry logiczne lubię, choć czasem mam z nimi problem. Gra UNWYND ma trudną nazwę, ale sama w sobie taka trudna nie jest. Z pewnością jest ciekawie i to cieszy mnie najbardziej.

Tytuł tej produkcji wiele o jej tematyce wam nie powie. Gra polega na przesuwaniu palca po ekranie i tworzeniu tym samym linii przebiegających przez punkty o dwóch różnych kolorach. Brzmi niewinnie i tak też się zaczyna. Dostajemy 2 pola, przeprowadzamy linię i lecimy dalej.

Obraz

Dalej jest już nieco trudniej. Linie, które przeprowadzamy mają określony kolor. Gdy ten przebiegnie przez pole o tym samym kolorze, powstaje na nim kropka. Kiedy przebiegnie na kolorze przeciwnym, pojawi się krzyżyk. Linie zderzają się ze sobą, nie przecinają się. U góry ekranu widać, ile ma być pól z krzyżykami, a ile z kółeczkami, a naszym zadaniem jest wypełnić planszę według tego wzoru.

Z ruchu, który się wykonało można zrezygnować, jednak trzeba pamiętać, który ruch wykonało się jako ostatni. Jeśli zapomnimy, pozostaje jedynie zresetować wszystko i zacząć poziom od nowa. Tak, brzmi prawie tak zagmatwanie jak drzewo genealogiczne w Modzie na sukces. W praktyce jednak zasady nawet nowym graczom raczej nie powinny sprawić problemu.

Poziom trudności jak dla mnie jest nieco zaniżony. Gra, mimo że oferuje dosyć nowatorski mechanizm rozwiązywania łamigłówek, to przy 32 poziomach nie rozwija się zbytnio z wymaganiami. Ostatnie poziomy faktycznie sprawiły mi trudność, choć nie aż tak dużą. Poziom trudności to jednak bardzo względne pojęcie. Aby się przekonać, trzeba po prostu spróbować.

Obraz

Gra w wersji darmowej oferuje tak jak już wcześniej wspomniałem 32 poziomy. Dla użytkowników, którym spodobało się rysowanie linii, deweloperzy przygotowali 2 paczki z nieco innymi poziomami. Jedna ma zwiększoną liczbę kolorów, a w drugiej utrudnieniem są ściany występujące gdzieniegdzie na planszach.

Grą jak na razie pocieszą się jedynie użytkownicy Androida i Windows Phone’a, a chętnym graczom z systemem iOS proponuję poczekać do 26 czerwca, ponieważ wydawca tego dnia zaplanował premierę na platformę nadgryzionego jabłka. Jeśli Wam się spodobała – pobierajcie linkami poniżej. Zostawcie też komentarz, w którym podzielicie się opinią na temat gry.

Dropout Games: UNWYND Gameplay Trailer

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)