Nie zgadniecie, jak mógł się nazywać iPhone

Nie zgadniecie, jak mógł się nazywać iPhone

iPhone 5 (fot. ColdSleeper)
iPhone 5 (fot. ColdSleeper)
Adrian Nowak
05.03.2013 09:00, aktualizacja: 05.03.2013 10:00

Jeden z najpopularniejszych smartfonów, którego kojarzą nawet osoby nieprzywiązujące zbyt dużej wagi do nowych technologii, mógł nazywać się zupełnie inaczej. Jakie pomysły oprócz iPhone'a miał Apple?

Jeden z najpopularniejszych smartfonów, którego kojarzą nawet osoby nieprzywiązujące zbyt dużej wagi do nowych technologii, mógł nazywać się zupełnie inaczej. Jakie pomysły oprócz iPhone'a miał Apple?

Jednym z najbardziej oczywistych wyborów dla kalifornijskiego koncernu była nazwa TelePod. Apple kilka lat przed premierą swojego telefonu zaprezentował odtwarzacz iPod, który odniósł gigantyczny sukces. Smartfon o nazwie TelePod, łączący funkcje iPoda z rozwiązaniami umożliwiającymi komunikację, byłby więc logicznym wyborem.

Na szczęście Apple nie poprzestał na najbardziej oczywistym pomyśle. Kolejna rozpatrywana nazwa to TriPod, która choć ostatecznie nie została użyta, była wykorzystywana w kampaniach promocyjnych iPhone'a. Nawet Steve Jobs, prezentując po raz pierwszy iPhone'a, najpierw mówił o trzech urządzeniach, umożliwiających przeglądanie sieci, korzystanie z multimediów oraz rozmowy z najbliższymi.

Wśród innych propozycji znajdowały się również: MicroMac, Mobi czy nawet iPad. Jak swego czasu przyznał Jobs, Apple w pierwszej kolejności pracował właśnie nad tabletem, więc nazwa iPad na liście nie powinna dziwić. Również nazwa MicroMac pasowałaby do idei miniaturowego, ale jednak pełnoprawnego systemu operacyjnego, z jakiego do tej pory korzystać można było wyłącznie na komputerach biurkowych.

Dziś trudno sobie wyobrazić, by smartfon firmy Apple mógł się nazywać inaczej niż iPhone. Koncernowi udało się stworzyć markę tak silną, że każde kolejne urządzenie z tej serii sprzedaje się lepiej od poprzednika, choć w ciągu ostatnich lat telefony te nie przyniosły żadnych rewolucyjnych nowości.

Ostatecznie telefon Apple'a zapewne osiągnąłby sukces nawet wtedy, gdyby nazywał się TriPod czy TelePod. Zdecydowano się jednak na najlepszy wariant, bo dzisiejsze smartfony to dużo więcej niż następcy odtwarzaczy MP3. Biorąc pod uwagę szybki rozwój mobilnych asystentów i aplikacji, z czystym sumieniem można też powiedzieć, że nowoczesne telefony są czymś więcej niż tylko miniaturowymi komputerami.

Źródło: Phone Arena

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)