Niebezpieczna luka w oprogramowaniu Motoroli Droid 2 oraz Droid X

Niebezpieczna luka w oprogramowaniu Motoroli Droid 2 oraz Droid X17.10.2010 13:17
droid
droid
Krystian Bezdzietny

Dziś nic nie jest idealne, a już na pewno nie świat mobilny. Luki w różnego rodzaju oprogramowaniach ujawniane są codziennie. Jednak tym razem blady strach padł na Motorole Droid 2 oraz Droid X. Odkryto bowiem, że nawet jak się zablokuje dane urządzenia kodem dostępu, to i tak można z nich w pewien sposób korzystać.

Wystarczy wywołać okno, w którym wpisujemy kod, i przytrzymać przez kilka sekund przycisk wyszukiwania - spowoduje to uruchomienie aplikacji Google Voice. Co ciekawe, smartfon nie wystosuje odpowiedniego komunikatu informującego o aktywacji programu. Po kilku sekundach od wciśnięcia przycisku wystarczy powiedzieć jakąś frazę rozpoznawalną dla aplikacji, po czym Google Voice wykona odpowiednie działanie. Wygląda to mniej więcej tak:

Motorola DROID 2 -- Google Voice Action Security

Tak oczywiście być nie powinno. Problem najwyraźniej dotyczy jedynie rodziny Droidów Motoroli. Lekarstwem w tym wypadku wydaje się stosowna aktualizacja oprogramowania dla wybranych urządzeń. Ciekawe, czy Motorola zafunduje taką swoim wiernym użytkownikom.

Źródło: Unwired View

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)