Niesamowite statystyki Candy Crush Saga

Niesamowite statystyki Candy Crush Saga

Niesamowite statystyki Candy Crush Saga
Zbyszek Kowal
18.11.2013 07:00, aktualizacja: 18.11.2013 08:00

Prawdopodobnie grasz w tę grę lub znasz kogoś, kto to robi. To najbardziej rozpoznawalna i najpopularniejsza gra mobilna na świecie. Nie, nie chodzi o Angry Birds. Panie i panowie, poznajcie niesamowite statystyki związane z Candy Crush Saga.

Studio King poinformowało branżę elektronicznej rozrywki o niesamowitych statystykach Candy Crush Saga. Wydana nieco ponad rok temu gra może pochwalić się ponad pół miliardem pobrań! Do tej pory odpalono ponad 150 miliardów sesji gry. To absolutny rekord!

To, że można kontynuować rozgrywkę na kilku różnych urządzeniach lub platformach, jest bardzo istotne. Ważny jest również aspekt społecznościowy. Gry zawsze w tradycyjny sposób były uspołeczniane, ale najnowsze rozwiązania technologiczne są prostsze do zaakceptowania dla ludzi, jeżeli widzą oni, że gra ktoś z ich znajomych – powiedział Tommy Palm z King.com.

Podczas tegorocznego GDC przedstawiciele firmy King podali, że Candy Crush Saga ma już ponad 108 milionów unikalnych użytkowników miesięcznie, z czego 50 milionów gra w nią każdego dnia. Co ważne, 95% wykorzystuje do tego urządzenia przenośne.

Według twórców jeden na 23 użytkowników Facebooka jest fanem Candy Crush Saga. Co ciekawe, spośród graczy, którzy osiągnęli najwyższy poziom w grze, ponad 60% nie wydało ani centa na poprawę swoich osiągnięć. Mimo wszystko firma odnotowała wysokie zyski, które pozwoliły jej w tym roku zwiększyć zatrudnienie ze 120 do 450 osób.

[solr id="komorkomania-pl-194978" _url="http://komorkomania.pl/2812,modern-combat-5-pojawi-sie-z-duzym-opoznieniem" _mphoto="modern-combat5-194978-25-4c756d7.jpg"][/solr][block src="solr" position="inside"]4750[/block]

Na koniec ciekawostka. Blisko 69% graczy Candy Crush Saga stanowią kobiety! Ponad 300 tysięcy z nich nosi imię Maria. Poniżej zamieszczamy bezpośrednie linki do darmowych wersji gry na różne platformy. Kto wie, może znajdzie się w Polsce jakaś Maria, która w CCS jeszcze nie grała ;)

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)