Niezależni deweloperzy pokazują, jak powinien wyglądać multitasking w Androidzie

Niezależni deweloperzy pokazują, jak powinien wyglądać multitasking w Androidzie

fot. youtube.com
fot. youtube.com
Miron Nurski
02.05.2013 08:00, aktualizacja: 02.05.2013 10:00

Deweloperzy odpowiedzialni za nieoficjalną modyfikację zielonego systemu o nazwie Paranoid przygotowali wideo, na którym prezentują własną wizję androidowej wielozadaniowości. Ich pomysł jest po prostu genialny.

Kilka miesięcy temu Facebook - oprócz swojego launchera Home - pokazał światu coś o wiele ciekawszego, czyli funkcję Chat Heads. Umożliwia ona wygodne zminimalizowanie okna rozmowy do niewielkiej ikonki, która przez cały czas wędruje za użytkownikiem po interfejsie. W praktyce jest to bardzo wygodne rozwiązanie i myślę, że dziś trudno byłoby mi się bez niego obejść.

[solr id="komorkomania-pl-157537" excerpt="0" image="0" words="20" _url="http://michalmynarski.komorkomania.pl/3836,smartfony-w-podrozy-jak-moga-ulatwic-wycieczke-za-granice" _mphoto="bjhnic7cuaalvis-png-larg-964d416.jpg"][/solr][block src="solr" position="inside"]3810[/block]

Twórcy ROM-u Paranoid szybko podłapali ten pomysł, jednak postanowili pójść o krok dalej - zamiast ograniczać się do jednego programu, pracują nad narzędziem, które pozwoli w podobny sposób zminimalizować dowolną aplikację. Projekt jest na razie we wczesnej fazie rozwoju, ale dotychczasowe efekty prac możecie już zobaczyć na poniższym wideo.

Untitled

Nie wszystko działa jeszcze tak, jak powinno, a wszystkie zminimalizowane aplikacje są schowane pod belką powiadomień. Jest to niezbyt wygodne, jednak w ostatecznej wersji wszystko ma wyglądać dokładnie tak jak w funkcji Chat Heads. Nieważne, czy korzystamy z aplikacji odpowiedzialnej za zarządzaniem pocztą e-mail, kalendarzem czy serwisem społecznościowym - wystarczy jedno tapnięcie, by wrócić do aktualnie wykonywanej czynności. Według mnie brzmi to świetnie.

Oczywiście trzeba pamiętać, że mowa o nieoficjalnym oprogramowaniu dostępnym na niewiele telefonów. Skorzysta z niego jedynie garstka bardziej zaawansowanych użytkowników. Trudno zatem oczekiwać rewolucji. Twórcy Paranoida pokazali jednak, jak wiele rzeczy można jeszcze poprawić w kwestii wielozadaniowości w Androidzie. Mam nadzieję, że w przyszłości Google postawi na podobne rozwiązanie.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)