Samsung dogonił Apple'a.

Seria PRO
Seria PRO
Źródło zdjęć: © samsung.com
Krzysiek Rodziński

11.01.2014 19:41, aktual.: 11.01.2014 20:41

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Są takie firmy, które umiejętnie potrafią rozbudzić wyobraźnię. Ale często opierają się na sprytnych marketingowych chwytach. Na pewno z Apple'em śmiało można już porównać Samsunga w tej dziedzinie. Postaram się to udowodnić. Być może nie jestem dobrym spekulantem. Podchodzę też do tej kwestii, delikatnie mówiąc, sceptycznie. Jednak kiedy spekulacje dotyczą Samsunga i Apple'a zawsze jest ciekawie.

Na CES 2014 Samsung zaprezentował całą gamę nowych tabletów:

  • NotePRO 12,2",
  • TabPRO 12,2",
  • TabPRO 10,1",
  • TabPRO 8,4".

Kluczowe funkcje tych urządzeń, według Samsunga, to:

4 Mega Pixel Display

Obraz
© samsung.com

Interfejs Magazine UX

Obraz
© samsung.com

Rozszerzone możliwości wielozadaniowości

Obraz
© samsung.com

Stylus i AirCommand

Obraz
© samsung.com
Obraz

Tyle z suchych, lakonicznych informacji. Moją uwagę natomiast przykuły następujące rzeczy:

Nazwa serii

PRO - bardzo profesjonalnie brzmiąca nazwa i z pewnością mająca przyciągnąć uwagę przede wszystkim tych, którzy do tabletów jako głównego narzędzia pracy nie są przekonani. Skoro PRO, więc pewnie może więcej i lepiej. Kto wie może nawet zastąpi nieśmiertelnego Windowsa, albo OSX? Ale to przecież wciąż ten sam Android, który dostępny jest na mobilnych urządzeniach.

Może być jeszcze jeden powód dla, którego seria jest oznaczona nazwą PRO. Samsung już stworzył alternatywę dla tzw. iPada PRO. Byłoby to nie pierwsze takie zagranie konkurujących ze sobą firm. Chociaż taka wersja iPada jest tylko domysłem to myślę, że w chwili gdyby się okazało, że jednak pojawi się na rynku Samsung będzie mógł mówić: "byliśmy pierwsi".

Niektórzy tak sobie wyobrażają iPada PRO.

iPad Pro 13 inch

Cechy wspólne: podobna wielkość ekranu i ten sam system co w innych urządzeniach tych producentów - mobilny. Skąd więc moda na PRO?

MagazineUX

TouchWiz i Modern UI doczekały się dziecka. Tak podsumował nowość Samsunga jeden z branżowych serwisów. I wiele w tym prawdy. Można nawet powiedzieć, że chociaż dziecko otrzymało geny obojga rodziców, to i tak jest piękniejsze niż każde z nich z osobna.

Kto zna zabawę w znajdowanie różnic?
Kto zna zabawę w znajdowanie różnic?© phonedog.com

Druga sprawa (chociaż może pierwsza) - Modern UI / Magazine UX. Jakoś tak bardzo podobnie brzmią te nazwy. Czyżby znowu Samsung zaklinał rzeczywistość i po kiepskich doświadczeniach z Windows 8 na tabletach, starał się przekonać konsumentów, że ich idea jest lepsza mimo, że czerpie garściami z Windowsa? Jakoś zbyt wiele tych zbieżnych okoliczności. Poza tym Windows 8.1 z Modern UI kojarzy się z funkcjami PRO, więc Magazine UX też jest pewnie PRO. Przekonamy się, chociaż to dalej system mobilny.

4 Mega Pixel Display

Trochę długa ta nazwa. W tej kwestii inni mają lepsze wyczucie, np. retina. Takie nieskomplikowane. Ale chwila, chwila, o jakiej rozdzielczości mówi się teraz najwięcej? No tak, przecież to 4K. W takim razie Samsung się postarał. Takie urządzenie i taka matryca. To już jest coś. Ale moment - ile Mpx ma rozdzielczość 4K? Telewizyjny standard 4K to ponad 8 megapikseli. Czyżby Samsung chciał podziałać na wyobraźnię przyszłych, często nieświadomych, kupców tego sprzętu? Jestem przekonany, że wiele osób będzie kojarzyć matrycę 4 Mega Pixel Display z rozdzielczością 4K. Tymczasem różnica jest kolosalna.

Obraz
© materiał własny

Mimo, że nie widzę sensu montowania 4K w tabletach, to jednak prędzej, czy później stanie się to standardem. Samsung już dziś chce korzystać z fascynacji tą rozdzielczością.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)