Nokia 306, czyli platforma S40 podobna do Androida

Nowości w S40 (fot. mynokiablog)
Nowości w S40 (fot. mynokiablog)
Tomasz Nowak

11.04.2012 12:10, aktual.: 11.04.2012 14:10

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

W dobie smartfonów chyba wszyscy kojarzą takie nazwy, jak Android, iOS czy Windows Phone. A co ze starszymi platformami, z których większość z nas korzystała? Dzięki modelowi 306 Nokia chce nieco ożywić S40.

Jeszcze kilka lat temu telefony Nokii uchodziły za najlepsze na rynku. Niestety, wraz z pojawieniem się pierwszych smartfonów z iOS i Androidem dobra passa firmy przeminęła. Obecnie Nokia to głównie Windows Phone i Symbian, który powoli wycofywany jest z rynku.

Model 306 może okazać się całkiem niezłym pomysłem, a to za sprawą nowej wersji S40. Platforma ta ma wprowadzić kilka ważnych udogodnień dla użytkowników. Najważniejszym jest chyba obsługa wielodotyku, czyli podstawa w ekranach dotykowych. Oprócz tego będą rozwijana belka powiadomień, trzy pulpity i obsługa gestów.

Moim zdaniem to świetne posunięcie, które może zaprocentować w przyszłości. Konsumenci dostają telefon, który nie jest smartfonem, ale ma podobne funkcje, jak obsługa wybranych aplikacji, Mapy Nokia czy Angry Birds.

Jest to też pewnego rodzaju zabieg marketingowy. Ludzie przyzwyczają się do obsługi telefonu w taki w sposób jak smartfona i być może ich następnym urządzeniem będzie już droższy smartfon. Telefon da namiastkę zaawansowanych funkcji mniej zamożnym użytkownikom krajów rozwijających się.

Obsługa gestów czy multitouch są przydatne w ekranach dotykowych. Jeśli telefon będzie działał dobrze, a cena nie będzie zaporowa, Nokia może liczyć na niemały sukces. Jest sporo osób, które smartfona nie potrzebują, a taki telefon może być dla nich idealnym rozwiązaniem.

Źródło: MyNokiablog

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)