Oto, co powstanie z połączenia Nokii 3310 z Trumpem i Putinem

Oto, co powstanie z połączenia Nokii 3310 z Trumpem i Putinem

zmodyfikowana karykatura Trumpa i Putina
zmodyfikowana karykatura Trumpa i Putina
Źródło zdjęć: © Michael Vadon / Wikimedia
Łukasz Skałba
07.07.2017 16:14, aktualizacja: 07.07.2017 18:14

Caviar to rosyjska firma znana z ozdabiania różnych urządzeń podobiznami Putina i innymi symbolami Federacji Rosyjskiej. Telefony to znane modele z obudową wykonaną z luksusowych materiałów. Luksusowej wersji po raz kolejny doczekała się Nokia 3310.

W Hamburgu właśnie trwa szczyt G20. Podczas gdy przedstawiciele największych gospodarczych potęg dyskutują o polityce i finansach, rosyjska firma Caviar wprowadza dwa urządzenia, których celem jest upamiętnienie tego wydarzenia. A dokładniej - pierwszego spotkania Donalda Trumpa z Władimirem Putinem.

Nokia 3310 za ponad 9 tysięcy złotych?

Do oferty producenta trafiły dwa modele. Pierwszym z nich jest Nokia 3310 (2017). Została ona wykonana z tytanu. Na jej tyle znajdziemy natomiast podobizny Putina i Trumpa, a pod nimi - datę 7 lipca 2017 roku.

Wszystko zapakowane jest w skórzano-aksamitne pudełko i kosztuje równowartość 9130 zł. A my narzekaliśmy, że zwykły wariant nowej Nokii jest drogi. Cóż, cena na poziomie nieprzekraczającym 300 zł jednak może nie jest taka zła...

Obraz

Jest i iPhone!

W ofercie producenta pojawił się również iPhone 7. Jego obudowa również została wykonana z tytanu i złota, a projekt zdobień jest praktycznie identyczny. Koszt? Równowartość raptem 11 300 zł.

Co ważne (według producenta), projekt obudowy nie jest przypadkowy. Wręcz przeciwnie, układ elementów i zastosowane materiały nawiązują do wydarzenia, które mają upamiętniać i osób, które przedstawiają. Kluczowe jest to, że zarówno Trump, jak i Putin są zwróceni w jedną stronę i patrzą w tym samym kierunku. Ma to symbolicznie pokazywać, że relacje USA i Rosji idą w dobrym kierunku. Zastosowanie tytanu ukazuje z kolei potęgę obu postaci.

Obraz

Caviar oferuje również Samsunga Galaxy S8 z podobizną Putina i innymi rosyjskimi nawiązaniami. Firma nie wypuściła jednak edycji specjalnej związanej z dzisiejszym wydarzeniem. Jestem bardzo ciekawy, ile osób skusi się na nokię i iPhone'a. Skoro firma nadal jest na rynku i opiera swoją działalność na sprzedaży wyłącznie takich urządzeń, to ktoś to musi kupować.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)