Nokia 600, 700 i Nokia 701 z Symbianem Belle oficjalnie zaprezentowane [wideo]

Użytkownicy smartfonów takich jak Nokia N8 jeszcze nie zdążyli nacieszyć się aktualizacją do Symbiana Anna, a fiński koncernu już przedstawił kolejną wersję systemu. Dziś zadebiutował Symbian Belle i trzy nowe telefony pracujące pod jego kontrolą. Jaki jest nowy system i czym zaskakują telefony Nokia 700, Nokia 701 i Nokia 600?

Nokia 600, Nokia 700, Nokia 701
Nokia 600, Nokia 700, Nokia 701
Paweł Żmuda

Użytkownicy smartfonów takich jak Nokia N8 jeszcze nie zdążyli nacieszyć się aktualizacją do Symbiana Anna, a fiński koncernu już przedstawił kolejną wersję systemu. Dziś zadebiutował Symbian Belle i trzy nowe telefony pracujące pod jego kontrolą. Jaki jest nowy system i czym zaskakują telefony Nokia 700, Nokia 701 i Nokia 600?

Nokia 700

Pierwszym z zaprezentowanych przez Nokię urządzeń jest model oznaczony numerem 700. Firma reklamuje go jako najmniejszego smartfona w swoim portfolio. Komórka wyposażona jest w 3,2-calowy ekran AMOLED z technologią ClearBlack pokryty szkłem Gorilla Glass, a jej wymiary to 110 x 50,5 x 9,7 mm.

We wnętrzu obudowy zainstalowany jest procesor o taktowaniu 1 GHz, chip NFC oraz 2 GB pamięci wewnętrznej. Komórka ma oczywiście slot na karty microSD (o pojemności do 32 GB), WiFi, moduł Bluetooh, GPS-a oraz radio FM.

Telefon będzie sprzedawany z baterią o pojemności 1080 mAh, pozwalającą na 465 godzin pracy w trybie czuwania i ponad 7 godzin rozmów. Popatrzmy na krótki klip prezentujący nowe urządzenie.

Urządzenie wyposażono w aparat z matrycą 5 Mpix i lamą LED, umożliwiający nagrywanie wideo w HD 720p. Dużą zaletą Nokii 700 będzie cena. Firma zapowiada, że Nokia 700 będzie sprzedawana w trzecim kwartale za około 270 euro (w przeliczeniu nieco ponad 1120 zł).

Nokia 701

Nowa Nokia 701 bazuje na konstrukcji znanego już modelu C7. Na szczęście - urządzenie jest dość mocno odmienione. Komórka wyposażona jest w 3,5 calowy wyświetlacz IPS LCD ze szkłem Gorilla Glas, aparat 8 Mpix z podwójną lampą LED i zoomem cyfrowym oraz chip NFC. Aparat urządzenia będzie pozwalał na nagrywanie klipów w jakości HD 720p przy 30 klatkach na sekundę. W obudowie zainstalowany jest procesor o taktowaniu 1 GHz oraz 8 GB pamięci wewnętrznej, którą można rozszerzyć za pomocą kart microSD (do 32GB).

W zestawie z urządzeniem sprzedawana będzie bateria o pojemności 1300 mAh, umożliwiająca nawet do 504 godzin pracy w trybie czuwania i 17 godzin rozmów w sieciach GSM.

Telefon z preinstalowanym Symbianem Belle trafi do sprzedaży w trzecim kwartale, a jego cena to około 290 euro (nieco ponad 1200 zł). Poniżej krótka wideoprezentacja nowego smartfona.

Nokia 600

Nokia 700 i Nokia 701 będą dostępne w sprzedaży w naszym kraju. Ostatni telefon z Belle prawdopodobnie do nas nie trafi. Jest nim Nokia 600. Komórka kosztująca około 180 euro (w przeliczeniu 750 zł), wyposażona jest w chip NFC, procesor 1 GHz oraz aparat 5 Mpix. Telefon z ekranem o przekątnej 3,2 cala nie będzie zabezpieczony szkłem Gorilla Glass.

Symbian Belle

Wraz z nowymi telefonami pojawia się również całkiem nowa odsłona Symbiana. Symbian Belle obsługuje do sześciu ekranów głównych, a nie jak do tej pory tylko trzech. Pojawia się również możliwość wstawiania widżetów w pięciu różnych rozmiarach. Dużą zmianą jest wprowadzenie rozwijanego menu i paska zadań dostępnego już z poziomu ekranu głównego.

Symbian Belle
Symbian Belle

Dużą zaletą będą powiadomienia pojawiające się na tzw. lock screenie, informujące o nieodebranych połączeniach czy nieodczytanych SMS-ach. Zmianie ulega również nawigacja po samym menu urządzenia. Pojawiają się nowe aplikacje biznesowe Microsoft Lync, Sharepoint, OneNote, Exchange ActiveSync oraz PowerPoint Broadcaster. Popatrzmy krótką wideoprezentację nowego systemu.

Mamy dobrą wiadomość dla osób, które posiadają już starsze smartfony pracujące pod kontrolą Symbiana. Nowy Symbian Belle będzie dostępny dla obecnych już na rynku telefonów Nokia N8, Nokia E6, Nokia E7, Nokia X7, Nokia C7, Nokia C6-01 oraz Nokia Oro. Aktualizacja powinna pojawić się w czwartym kwartale 2011 roku.

Źródło: electronista

Źródło artykułu:WP Komórkomania

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (0)