Nokia 7.1 i 7.1 Plus - podsumowanie przecieków

Nokia 7 Plus
Nokia 7 Plus
Mateusz Żołyniak

24.09.2018 14:49, aktual.: 24.09.2018 16:55

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Już 4 października firma HMD Global ma zaprezentować swoje nowości. Do tej pory pojawiło się już sporo informacji na temat modelu Nokia 7.1 Plus, ale Finowie mogą wprowadzić również nieco tańszą Nokia 7.1. Co wiadomo na ich temat już teraz?

Dwie jesienne nowości HMD Global

Firma HMD Global nie prezentowała nowych smartfonów targach IFA 2018, ale nie znaczy to, że planuje ona wprowadzić żadnych nowości. Te mają zostać zaprezentowane na konferencji prasowej 4 października, która odbędzie się w Londynie.

Od dawna mówi się o topowej Nokii 9, a ostatnie doniesienia sugerowały nawet, że sprzęt ten zostanie wyposażony w aparat główny z... pięcioma obiektywami. HMD - według najnowszych danych - najprawdopodobniej przeniesie prezentację nowego flagowca na początek 2019 roku (zapewne MWC 2019).

Nokia 9
Nokia 9© ithome.pl

Pewniakiem do rychłego pojawienia się na rynku jest jednak Nokia 7.1 Plus, na temat której pojawia się wiele doniesień. Nokia Power User dodaje do tego, że Finowie mogą zaprezentować również nieco tańszą Nokię 7.1.

Dla fanów wcięcia, jak i jego przeciwników

Zdjęcia, które zamieścił MySmartPrice, nie pozostawiają wątpliwości. Nokia 7.1 Plus ma być wyposażona w podłużny ekran formacie zbliżonym do 19:9 z niedużym, ale wyraźnie zaznaczonym wcięciem w górnej części.

Nokia 7.1 Plus
Nokia 7.1 Plus© MySmartPrice

Użytkownicy mogą spodziewać się obudowy wykonanej z aluminium oraz warstwy szkła na tylnym panelu, gdzie umieszczony będzie podwójny aparat. Wygląd urządzenia dość dobrze mogą oddawać wizualizacje, które przygotował @OnLeaks.

Nokia 7.1 Plus

Doniesienia NPU sugerują, że Nokia 7.1 może być bardzo podobna, ale nie będzie miała panelu z wcięciem. Sprzęt ma mieć bardziej tradycyjny ekran o formacie 18:9 jak Nokia 5.1.

Nokia 7.1 i 7.1 Plus - różnice w specyfikacji

Obie nowości HMD Global mają różnić się nie tylko panelami. HMD Global ma wykorzystać inne układy i kości pamięci:

Różnic można spodziewać się ponadto w pojemności baterii czy matrycach przednich aparatów, ale oba urządzenia mogą mieć podwójny aparat główny. Konkretów na temat podzespołów na razie brakuje, ale powyższe zdjęcie sugeruje obecność optyki dostarczonej przez ZEISS-a.

Produkty na rynku europejskim powinny działać na platformie Android One. W standardzie będą więc zapewne oparte na Androidzie 9.0 Pie.

Konferencja - jak wspomniałem wcześniej - odbędzie się 4 października, więc nie trzeba będzie czekać długo na komplet informacji o nowościach HMD. Dodam, że będziemy na spotkaniu pasowym firmy, więc szybko podzielimy się wrażeniami z korzystania z nowych nokii.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)