Nokia C1 z Androidem pozuje do zdjęć

Nokia C1 z Androidem pozuje do zdjęć

Nokia C1 z Androidem pozuje do zdjęć
Miron Nurski
07.09.2015 18:19, aktualizacja: 07.09.2015 20:19

Nokia z "prawdziwym" Androidem - niespełnione (jeszcze) marzenie wielu fanów nowych technologii właśnie zostało zobrazowane. Smartfon został przyłapany na zdjęciach.

Nokia sprzedając swój dział mobilny Microsoftowi podpisała porozumienie, na mocy którego przed IV kwartałem 2016 roku nie może samodzielnie produkować i sprzedawać urządzeń mobilnych. W niektórych częściach świata zakaz ten udało się już obejść - produkcją i dystrybucją tabletu Nokia N1 zajmuje się chiński Foxconn, zaś sama Nokia licencjonuje jedynie wzór przemysłowy obudowy, oprogramowanie Z Launcher oraz - oczywiście - własne logo. CEO Nokii oficjalnie zapowiedział, że taki sam los spotka "fińskie" smartfony i - choć spekulowano wówczas, że firma wstrzyma się z ich debiutem do czasu wygaśnięcia porozumienia z Microsoftem - najwidoczniej nie ma zamiaru czekać tak długo.

Serwis CNMO opublikował zdjęcia, które - o ile nie zostały sfałszowane - ujawniają wygląd znanego z przecieków modelu Nokia C1.

Nokia C1
Nokia C1© cnmo.com

Warto dodać, że fotki pokrywają się z renderami, które przed kilkoma dniami wylądowały na Weibo.

  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
[1/3]

Specyfikacja? Telefon ma mieć 5-calowy ekran FullHD, procesor z rodziny Intel Atom i 2 GB RAM-u. Nad całością czuwać ma Android 6.0 Marshmallow.

Ze wcześniejszych zapowiedzi Nokii wynika, że firma powróci do smartfonowego biznesu w 2016 roku, ale gdyby chodziło o IV kwartał, tego typu wycieki raczej nie pojawiłyby się tak szybko. Bardziej prawdopodobny jest moim zdaniem początek przyszłego roku, ale w takim wypadku nie liczyłbym na debiut tegoż urządzenia w Polsce. Dokładne warunki porozumienia z Microsoftem nie są znane, ale wiemy, że ze względów prawnych sprzedawana w Chinach Nokia N1 nie jest dostępna w Europie, więc ciężko oczekiwać, by w przypadku telefonu sprawa wyglądała inaczej.

Tak czy inaczej, trzeba pamiętać, że mało Nokii będzie w tej nokii.

Źródła: CNMO; Weibo

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)