Nokia C5 oficjalnie pierwszym telefonem Cseries

Nokia C5 oficjalnie pierwszym telefonem Cseries

Nokia C5 oficjalnie pierwszym telefonem Cseries
Karolina Adamus
02.03.2010 10:10, aktualizacja: 02.03.2010 11:10

Nokia przedstawiła dzisiaj pierwszy model telefonu, który otworzy nową serię producenta. Nokia C5, jak twierdzi firma, ma być kompaktowym smartfonem przystosowanym do obsługi portali społecznościowych i dzielenia się multimediami. Telefon wejdzie do sprzedaży w drugim kwartale 2010 roku.

Nowa seria C fińskiego producenta będzie skoncentrowana na obsłudze funkcji pozwalających na stały kontakt ze znajomymi i rodziną. Podobnie jak w przypadku interfejsu S60v5, na ekranie głównym Nokii C5 znajdzie się pasek ulubionych kontaktów. W książce adresowej będzie można uaktualnić status własnego konta Facebook. Telefon ma także obsługiwać pocztę Ovi oraz oferować usługę Nokia Messaging.

Nokia C5 będzie kolejnym smartfonem producenta wyposażonym w darmową nawigację Nokia Ovi Maps 3.0 z możliwością udostępnienia swojej lokalizacji znajomym z Facebooka. W telefonie znajdziemy również dostęp do Ovi Music oraz sklepu z aplikacjami Ovi Store.

411645424253141548

W specyfikacji smartfona znajdziemy ponadto:

Wymiary Nokii C5 to 12.3 x 46 x 112 mm, waga 89,3 gramy. Telefon ma być wyposażony w obudowę wykonaną ze stali nierdzewnej. Smartfon trafi do sprzedaży jeszcze przed wakacjami. Sugerowana przez producenta cena telefonu wynosi 135 euro (530 złotych).

411645424253338156

Wraz z zapowiedzią Nokii C5 firma potwierdziła zmianę nazewnictwa swoich nowych modeli. Jak już wcześniej wspominaliśmy Nokia ma zamian wypuścić telefony w seriach: E (biznes), C (skoncentrowane na portalach społecznościowych), N (multimedialne), X (muzyczne i rozrywkowe) oraz S (wysokiej klasy). Każdy z telefonów ma mieć w nazwie cyfrę od 1 do 9, gdzie jedynka będzie oznaczała model najniższej klasy, z kolei 9 telefon wysokobudżetowy. Nokia C5 jest z piątką w nazwie sugeruje telefon średniej klasy. Telefon na pierwszy rzut oka zdaje się być świetną alternatywą dla starszych modeli z serii E.

Nokia nie wspomniała niestety, jak będzie wyglądała strategia firmy dotycząca nazewnictwa po wyczerpaniu kombinacji liter z zaledwie 9 cyframi. Znając dotychczasowe poczynania Nokii pula szybko się wyczerpie. Producent nie wypowiedział się również na temat modelu C6, który jeśli wierzyć plotkom ma zostać zaprezentowany na targach CeBIT.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)