Nokia C5 oficjalnie pierwszym telefonem Cseries

Nokia C5 oficjalnie pierwszym telefonem Cseries02.03.2010 10:10
Nokia C5 oficjalnie pierwszym telefonem Cseries
Karolina Adamus

Nokia przedstawiła dzisiaj pierwszy model telefonu, który otworzy nową serię producenta. Nokia C5, jak twierdzi firma, ma być kompaktowym smartfonem przystosowanym do obsługi portali społecznościowych i dzielenia się multimediami. Telefon wejdzie do sprzedaży w drugim kwartale 2010 roku.

Nowa seria C fińskiego producenta będzie skoncentrowana na obsłudze funkcji pozwalających na stały kontakt ze znajomymi i rodziną. Podobnie jak w przypadku interfejsu S60v5, na ekranie głównym Nokii C5 znajdzie się pasek ulubionych kontaktów. W książce adresowej będzie można uaktualnić status własnego konta Facebook. Telefon ma także obsługiwać pocztę Ovi oraz oferować usługę Nokia Messaging.

Nokia C5 będzie kolejnym smartfonem producenta wyposażonym w darmową nawigację Nokia Ovi Maps 3.0 z możliwością udostępnienia swojej lokalizacji znajomym z Facebooka. W telefonie znajdziemy również dostęp do Ovi Music oraz sklepu z aplikacjami Ovi Store.

411645424605463462

W specyfikacji smartfona znajdziemy ponadto:

Wymiary Nokii C5 to 12.3 x 46 x 112 mm, waga 89,3 gramy. Telefon ma być wyposażony w obudowę wykonaną ze stali nierdzewnej. Smartfon trafi do sprzedaży jeszcze przed wakacjami. Sugerowana przez producenta cena telefonu wynosi 135 euro (530 złotych).

411645424605660070

Wraz z zapowiedzią Nokii C5 firma potwierdziła zmianę nazewnictwa swoich nowych modeli. Jak już wcześniej wspominaliśmy Nokia ma zamian wypuścić telefony w seriach: E (biznes), C (skoncentrowane na portalach społecznościowych), N (multimedialne), X (muzyczne i rozrywkowe) oraz S (wysokiej klasy). Każdy z telefonów ma mieć w nazwie cyfrę od 1 do 9, gdzie jedynka będzie oznaczała model najniższej klasy, z kolei 9 telefon wysokobudżetowy. Nokia C5 jest z piątką w nazwie sugeruje telefon średniej klasy. Telefon na pierwszy rzut oka zdaje się być świetną alternatywą dla starszych modeli z serii E.

Nokia nie wspomniała niestety, jak będzie wyglądała strategia firmy dotycząca nazewnictwa po wyczerpaniu kombinacji liter z zaledwie 9 cyframi. Znając dotychczasowe poczynania Nokii pula szybko się wyczerpie. Producent nie wypowiedział się również na temat modelu C6, który jeśli wierzyć plotkom ma zostać zaprezentowany na targach CeBIT.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)