Nokia coraz bliższa współpracy z Microsoftem

Nokia coraz bliższa współpracy z Microsoftem

Nokia coraz bliższa współpracy z Microsoftem
Jakub Płaza
10.02.2011 10:32, aktualizacja: 10.02.2011 11:32

O Nokii wczoraj zrobiło się bardzo głośno za sprawą listu Stephena Elopa oraz prawdopodobnej współpracy z Microsoftem. Dzisiejsze wieści dotyczą drugiego z zagadnień i na dzień przed oficjalnym ogłoszeniem przez producenta stanowiska w tej sprawie wydają się je potwierdzać.

Wiarygodne źródło Businessweek podaje, że Finowie prowadzą rozmowy dotyczące współpracy z Google'em i Microsoftem. Podobno Android wydaje się mało prawdopodobną opcją, Windows Phone 7 - wręcz przeciwnie. Już wkrótce możemy spodziewać się oficjalnego rozpoczęcia skandynawsko-amerykańskiej współpracy.

Nokia długo i skutecznie opierała się adopcji którejś z obcych platform. Przez lata wszystkie wysiłki i prace skupione były na Symbianie. Dopiero N900 wniosła powiem świeżości w postaci Maemo 5. Teraz na tapecie znalazł się MeeGo, czyli kolejna nowość, która mogłaby poprawić sytuacje, ale wciąż nie wiadomo kiedy się pojawi.

Trudno się dziwić, że Finowie próbują czegoś pokroju WP 7 czy Androida. Pierwsza opcja pozwoli w większym stopniu zaistnieć na rynku amerykańskim. No cóż, pan Elop ma twardy orzech do zgryzienia i musi wybrać to, co będzie najlepsze dla całego koncernu.

Źródło: Slashgear

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)