Nokia i 6% udziału w rynku smartfonów?

Nokia i 6% udziału w rynku smartfonów?

Nokia
Nokia
Paweł Żmuda
23.02.2011 13:06, aktualizacja: 23.02.2011 14:06

Didier Scemama z firmy analitycznej RBS postanowił popatrzeć w przyszłość fińskiej Nokii. Raport przygotowany przez pracownika RBS może być kolejnym dowodem na niezadowolenie inwestorów z nawiązania współpracy z Microsoftem. Nokia skończy z 6% udziałem w rynku smartfonów?

Didier Scemama uważa, że akcje Nokii nie są dobrą inwestycją. Według analityka cena akcji fińskiego producenta może spaść nawet do 5,8 euro. W najlepszym wypadku w 2013 roku Nokia utrzyma około 11% udziału w rynku smartfonów. Niestety - może być gorzej. Scemama sądzi, że współpraca z Microsoftem może spowodować spadek nawet do 6,4% udziału w rynku smartfonów.

Microsoft wyjdzie na współpracy znacznie lepiej niż Nokia. Zamiast zdecydować się na sprawdzonego Androida, fiński producent wybrał system Windows Phone, który nie może pochwalić się ani sporą liczbą sprzedanych urządzeń, ani bogatą ofertą aplikacji.

Wypowiedź pracownika RBS nie brzmi zbyt optymistycznie, jednak chyba za wcześnie na tak ostre słowa. Fińskie smartfony z Windows Phone 7 dopiero przed nami.

Źródło: intomobile

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)