Nokia kombinuje z kolorami. Czy czerwona Lumia 1020 pojawi się w Polsce?

Nokia kombinuje z kolorami. Czy czerwona Lumia 1020 pojawi się w Polsce?

Nokia kombinuje z kolorami. Czy czerwona Lumia 1020 pojawi się w Polsce?
Miron Nurski
02.09.2013 08:40, aktualizacja: 02.09.2013 10:40

Smartfony Lumia zapoczątkowały modę na kolorki, a szeroki wachlarz wariantów kolorystycznych przedstawicieli tej serii jest bez wątpienia ich mocną stroną w świecie zdominowanym przez czarne i białe słuchawki. Ostatnio jednak Nokia zaczęła świadomie rezygnować z tego atutu.

W dniu premiery Lumii 1020 producent ogłosił, że będzie ona dostępna w wersji czarnej, białej oraz żółtej. Oferta zdawała się więc wyjątkowo uboga jak na Finów, dziwiło przy tym pominięcie wersji czerwonej. Czerwone Lumie 820 czy 920 można zobaczyć na co drugiej fotce promocyjnej i kolor ten do tej pory wydawał mi się najbardziej charakterystyczny dla Windows Phone’ów Nokii (skądinąd prezentuje się całkiem nieźle).

Na rozwiązanie tej zagadki nie trzeba było długo czekać: w połowie lipca @evleaks opublikował zdjęcie czerwonego wariantu z logo amerykańskiego operatora AT&T.

A dream or .... ? [pic.twitter.com/cdOItgquH0](http://t.co/cdOItgquH0)

— @evleaks (@evleaks) July 17, 2013

Wyglądało więc na to, że sieć zarezerwowała sobie tę wersję na wyłączność, jednak najwidoczniej sprawa jest bardziej zagmatwana. WindowsBlogItalia odkrył bowiem, że Lumia 1020 w czerwonej obudowie pojawi się także we Włoszech.

Obraz

Co to może oznaczać? Albo AT&T będzie miało wyłączność na czerwony wariant smartfona na rynku amerykańskim, a jeden z włoskich dostawców na rynku europejskim, albo z czasem z jego dostępnością nie będzie większych problemów (być może również w naszym kraju).

Jeśli bliższa prawdy okaże się opcja pierwsza, będzie to bardzo dziwne zagranie ze strony Nokii i operatorów. To normalne, że giganci telekomunikacyjni dokładają wszelkich starań, by jakoś wyróżnić na rynku swoją ofertę, jednak zazwyczaj stosują jakieś bardziej wyszukane sposoby. Wystarczy wspomnieć o Motoroli Moto X, którą w AT&T można dowolnie personalizować, co wkrótce będzie także obejmowało zamówienie obudowy wykonanej z drewna.

W przypadku słuchawki Nokii mówimy o chyba najbardziej oklepanym kolorze w rodzinie Lumia. Równie dobrze któryś z operatorów mógłby sobie zaklepać na wyłączność czarnego iPhone’a.

Jak już jednak wspomniałem, nie wszystko jest jeszcze przesądzone, więc trzeba poczekać na kolejne wieści o czerwonej Lumii 1020.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)