Nokia Lumia 800 - hit czy kit? Obniżka cen prawdopodobna

Nokia Lumia 800 - hit czy kit? Obniżka cen prawdopodobna

Nokia Lumia 800 wyprzedana w Orange UK, fot. MyNokiaBlog
Nokia Lumia 800 wyprzedana w Orange UK, fot. MyNokiaBlog
Kamil Bąkowski
25.11.2011 08:38, aktualizacja: 25.11.2011 09:38

Spekulacje na temat sukcesu lub klęski pierwszego smartfona Nokii z Windows Phone nabierają rozpędu. Firma postanowiła kolejny raz zapewnić, że Nokia Lumia 800 jest popularna. Oliwy do ognia dolał Eldar Murtazin, twierdząc, że Finowie obniżą cenę nowego telefonu już na początku 2012 roku.

Wczoraj pisałem, że sprzedaż Lumii 800 - według firmy Pacfifc Crest - nie przekroczy w tym roku 500 tys. sztuk. Kolejny analityk, Pierre Ferragu z Bernstein Research, uważa, że Lumia 800 cieszy się takim zainteresowaniem jak N8. Jego zdaniem cena nowego smartfona jest zdecydowanie za wysoka i nie ma on szans na rynku modeli wysokobudżetowych.

Prognozy analityków spowodowały spadek kursu Nokii. Nic więc dziwnego, że fiński producent postanowił uciąć wszelkie spekulacje. Rzecznik prasowy Nokii, James Etheridge, potwierdził wcześniejsze słowa o dobrej początkowej sprzedaży Lumii 800 na rynku, wspomniał też o przedwczesnych prognozach sprzedażowych:

Lumia 800 odnotowała największą początkową sprzedaż w pierwszym tygodniu w historii smartfonów Nokia w Wielkiej Brytanii - tak wynika ze wstępnych danych. Jeśli wziąć pod uwagę wskaźnik badający zadowolenie klienta, Net Promoter Scores, Lumia 800 jest najczęściej polecanym telefonem Nokii w Wielkiej Brytanii. Informacje Nokii potwierdza już nie tylko Orange UK, w którym w wielu salonach nowy telefon Nokii został już wyprzedany.

Na stronie Vodafone UK zauważono, że Nokia Lumia 800 jest drugim najpopularniejszym smartfonem, zaraz za iPhone'em 4S w kolorze czarnym. Lumia zajmuje odpowiednio drugie oraz trzecie miejsce pod względem popularności telefonów w Vodafone (dwie różne wersje kolorystyczne). W Vodafone cieszy się większym zainteresowaniem niż smartfony z Androidem, takie jak Galaxy S II, czy modele BlackBerry. Podobną popularność telefon osiągnął w holenderskiej sieci KPN oraz w ofercie francuskiego sklepu Phonehouse.Fr.

Założyciel serwisu Mobile-Review, Eldar Murtazin, nie widzi przyszłości Lumii 800 w tak różowych barwach. Informacje podane przez niego już nie raz się sprawdzały. Na swoim kanale na Twitterze Eldar napisał, że Nokia obniży cenę swojego nowego modelu o około 15% w styczniu lub lutym 2012 roku. Decyzja została podjęta wczoraj. Dodał ironicznie: "To się nazywa sukces".

W tym momencie nie jesteśmy w stanie powiedzieć, jaką naprawdę popularnością cieszy się Nokia Lumia 800 na rynku. Bez wątpienia sprzedaż pierwszego smartfona Nokii z Windows Phone będzie miała ogromny wpływ na przyszłość fińskiego producenta. Lumia 800 zdecyduje o jego być albo nie być na rynku smartfonów.

Czy czekacie na premierę telefonu w Polsce?

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)