Nokia Lumia 800 na 120-metrowym drapaczu chmur [wideo]

Nokia Lumia 800 na 120‑metrowym drapaczu chmur [wideo]

Nokia Lumia 800 - projekcja 4D, fot. YouTube.com
Nokia Lumia 800 - projekcja 4D, fot. YouTube.com
Kamil Bąkowski
29.11.2011 12:40, aktualizacja: 29.11.2011 13:40

Informacje na temat pierwszego smartfona Nokii z Windows Phone nie ustają. Fiński producent specjalnie z okazji premiery Nokii Lumia 800 przygotował oryginalną kampanię marketingową. Wczoraj odbyła się projekcja 4D, która zamieniła drapacz chmur Millbank Tower w 120-metrowy telefon Nokia Lumia 800.

Aktualnie wyniki sprzedażowe Lumii 800 nie są znane. Niektórzy analitycy twierdzą jednak, że po początkowo optymistycznym przyjęciu nowego modelu jego sprzedaż nie przekroczy w tym roku 500 tys. sztuk. Nokia poinformowała, że pierwszy "prawdziwy" smartfon z Windows Phone, Lumia 800, bije wszelkie rekordy sprzedaży telefonów Nokii w Wielkiej Brytanii. Dotychczas fiński producent  nie pochwalił się jednak, ile smartfonów z mobilnymi okienkami sprzedał na sześciu rynkach. Początkowa sprzedaż nowego modelu nie decyduje o jego końcowym sukcesie.

Zainteresowanie pierwszym smartfonem z Windows Phone Nokii w Wielkiej Brytanii w dużej mierze wynika ze wzmożonej akcji marketingowej. Nokia Lumia 800 jest oficjalnym smartfonem programu X-Factor. Zgodnie z zapowiedzią wczoraj Nokia zamieniła Londyn w projekcję 4D.

Pod budynkiem Millbank Tower wystąpił kanadyjski DJ-ej, deadmau 5. Towarzyszyła temu projekcja 4D. DJ stworzył niesamowitą atmosferę, którą zapamięta wielu widzów oglądających wydarzenie na żywo w Londynie, a także poprzez serwis Facebook.

Wykorzystując projekcję 3D, na 120-metrowym drapaczu chmur wyświetlano nie tylko ciekawe animacje - na koniec eventu pojawił się promowany przez Nokię telefon Lumia 800. Łącznie event trwał 30 minut; poniżej kilkuminutowe wideo z projekcji Nokii.

Jestem ciekaw, czy czekacie na premierę Nokii Lumii 800 w Polsce oraz podobne akcje marketingowe. Dla przypomnienia, premiera ma odbyć się pod koniec stycznia 2012 roku.

Źródło: Pocket-Lint.com

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)