Nokia Lumia 830 będzie tańszą i mniejszą wersją Lumii 930?

Koncept Lumii 830
Koncept Lumii 830
Źródło zdjęć: © facebook.com/PhoneDesigner
Mateusz Żołyniak

22.08.2014 16:42, aktual.: 22.08.2014 18:57

Lumia 830 wycieka po raz kolejny. Czas więc na nową porcję informacji, które potwierdzają, że najprawdopodobniej będzie to mniejsza i tańsza wersja topowej Lumii 930.

Serwis Neowin zamieścił dzisiaj spora galerię zdjęć nadchodzącego Windows Phone'a firmy Microsoft Devices. Fotki może nie są najlepszej jakości i pochodzą od anonimowego informatora, ale wydają się całkiem wiarygodne. Czego można spodziewać się po Lumii 830?

  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
[1/8]

Patrząc na fotki od razu w oczy rzuca się to, że projektanci sporo zaczerpnęli z poprzednich Lumii. Przód urządzenia będzie pokrywała oczywiście warstwa szkła Gorilla Glass 2,5D, a na tylnym panelu widoczny jest wystający moduł aparatu, który przywodzi na myśl fotograficzną Lumię 1020. Napis na nim sugeruje wykorzystanie technologii PureView. Ramka nadchodzącego modelu podobna jest do tej z Lumii 930 - boki co prawda będą lekko schodzić ku dołowi (we flagowcu są proste), ale konstrukcja najprawdopodobniej będzie wykonana z metalu.

Różnicą w porównaniu do topowych Lumii jest zdejmowana pokrywa baterii, która wykonana jest z tworzywa sztucznego. Pod nią ukryta będzie bateria, a także sloty na karty microSD i nanoSIM. Autor zdjęć ujawnił, że model ma oferować łączność NFC i opcję bezprzewodowego ładowania baterii. Niestety, nie wiadomo czy ta druga będzie dostępna w standardzie, czy potrzebne będą dodatkowe plecki. Mnie najbardziej ucieszyła obecność panelu z przyciskami funkcyjnymi pod ekranem oraz fizycznego spustu migawki aparatu, który brakuje w najtańszych Lumiach.

Zapowiada się, że Lumi 830 będzie mniejszą wersją Lumii 930. Poza podobnym (moim zdaniem świetnym) wyglądem, sprzęt będzie odznaczał się zapewne dobrą specyfikacją. Ostatnio wspominałem, że Microsoft Devices może wprowadzić tańszego Windows Phone'a z aparatem PureView, ale im więcej informacji pojawia się o Lumii 830, tym bardziej w to wątpię. Oczywiście, smartfon wciąż powinien być zauważalnie tańszy niż flagowiec.

Źródło: NeoWin via WMPU

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)