Nokia Lumia 920 oraz Lumia 820 z Windows Phone 8 [zdjęcia]

Nokia Lumia 920 z PureView, fot. evleaks
Nokia Lumia 920 z PureView, fot. evleaks
Kamil Bąkowski

01.09.2012 08:00, aktual.: 01.09.2012 10:00

Już 5 września zostaną pokazane pierwsze telefony Nokia Lumia z Windows Phone 8. W Internecie pojawiły się właśnie zdjęcia prezentujące dwa nadchodzące modele - Nokia Lumia 920 oraz Nokia Lumia 820. Jesteście ciekawi?

Nadchodząca nowa wersja mobilnych okienek - Windows Phone 8 ma rozpocząć nową erę dla smartfonów Nokii. Niedawno wiceprezes Nokii ds. sprzedaży oraz marketingu podsycił atmosferę przed premierą nowych Lumii, kierując słowa bezpośrednio do Samsunga. Dał on również do zrozumienia, że nadchodzące urządzenia mają stanowić prawdziwą konkurencję na rynku smartfonów.

Jeden z użytkowników serwisu Twitter, evleaks, opublikował na swoim profilu zdjęcia nadchodzących modeli Nokia - Lumia 920 oraz Lumia 820.

Jak sama nazwa wskazuje, Lumia 920 wygląda jak podrasowana odsłona dostępnego na rynku modelu Lumia 900. Według niepotwierdzonych informacji w porównaniu do starszego brata nowy smartfon został wyposażony w 4,5" ekran HD AMOLED ClearBlack, dwurdzeniowy procesor o taktowaniu 1.5 GHz, a także - co najważniejsze - aparat wykorzystujący technologię PureView z optyką Carl Zeiss Tessar. PureView pozwala na wykonywanie zdjęć o bardzo dobrej ostrości, dzięki "składaniu" ośmiu pikseli w jeden. Moje wątpliwości związane z przedstawioną fotografią modelu Lumia 920 budzi niewielki rozmiar matrycy aparatu w porównaniu z Nokią 808 PureView.

Nokia Lumia 820, fot. evleaks
Nokia Lumia 820, fot. evleaks

Informacji na temat Nokia Lumia 820 (Arrow) jest niewiele. Telefon ma mieć 4,3" ekran o rozdzielczości 480 x 800 pikseli, aparat z obiektywem Carl Zeiss, prawdopodobnie 512 MB RAM. Poza zdjęciem prasowym Lumia 820 w internecie pojawiła się również fotografia prezentująca prototyp urządzenia.

Nokia Lumia 820 prototyp, fot. TheVerge
Nokia Lumia 820 prototyp, fot. TheVerge

Nokia Lumia 920 oraz Lumia 820 to najprawdopodobniej pierwsze smartfony fińskiego producenta z Windows Phone 8. Jak widać, Nokia idzie śladem Apple'a, nie zmieniając znacząco designu urządzeń. Kolejne modele Lumia wyglądają niemal identycznie jak te obecne na rynku, istotną zmianą będzie najnowsza odsłona platformy Microsoft - Windows Phone 8. Pytanie, czy to wystarczy, aby klienci wybrali nowe Lumie.

Jak się Wam podobają telefony przedstawione na zdjęciach? Czy czekacie na premierę Lumii, która odbędzie się 5 września tego roku?

Źródło: TwitterTheVerge

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)