Nokia Moonraker na wideo. Tak wygląda i działa uśmiercony smartwatch Finów

Nokia Moonraker na wideo. Tak wygląda i działa uśmiercony smartwatch Finów

Nokia Moonraker na wideo. Tak wygląda i działa uśmiercony smartwatch Finów
Miron Nurski
14.11.2016 12:41, aktualizacja: 14.11.2016 13:41

Nie jest tajemnicą, że Nokia pracowała nad własnym smartwatchem, który został uśmiercony po przejęciu działu mobilnego przez Microsoft. Widzieliśmy już jego wizualizacje oraz instrukcję obsługi, a teraz możemy zobaczyć działający produkt na filmie.

Film z zegarkiem ukrywającym się pod kodową nazwą Nokia Moonraker opublikował @baidunokibar.

Nokia Moonraker Lumia Smart Watch Hands-on (Exclusive by @baidunokibar )

Płynność interfejsu wskazuje na to, że mamy do czynienia z czymś więcej niż wstecznym prototypem. Prace nad urządzeniem musiałby być bardzo zaawansowane lub nawet ukończone.

Nie dziwię się, że Microsoft wyrzucił ten zegarek do kosza

Wszystko wskazuje na to, że Moonraker miał ujrzeć światło dzienne jednocześnie z Lumią 930, czyli w kwietniu 2014; pół roku po premierze Galaxy Geara i pół roku przed premierą pierwszego Apple Watcha. Już wtedy fiński smartwatch raczej nie zrobiłby na nikim wrażenia, bo wygląda i działa wręcz nieprzyzwoicie zwyczajnie.

Gdybym nie wiedział, co widzę na filmie, pomyślałbym, że to tania, chińska zabawka, a nie produkt Nokii, która - czego by o niej nie mówić - słynęła z oryginalnych rozwiązań i wyznaczania nowych trendów.

Serio, po tej firmie należałoby oczekiwać przełomowych rozwiązań pokroju cyfrowej koronki i Force Touch z Apple Watcha czy chociaż niebanalnego designu (patrz Moto 360, którego prezentacja miała miejsce miesiąc przed planowaną premierą Moonrakera). Tymczasem skończyło się na kwadratowym ekranie na pasku.

Wprowadzony na rynek w październiku 2014 Microsoft Band jest o wiele ciekawszym produktem. Głównie dzięki nietypowej konstrukcji, bogatemu wyposażeniu i integracji z Cortaną.

Microsoft Band - inteligentna opaska, która doczekała się drugiej generacji
Microsoft Band - inteligentna opaska, która doczekała się drugiej generacji

Cóż, Nokia zaprzepaściła okazję, by na koniec swojej sprzętowej kariery pokazać, na co ją stać.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)