Nokia N8 w częściach: ile powinna kosztować?

Strona głównaNokia N8 w częściach: ile powinna kosztować?
13.10.2010 10:59
Nokia N8
Nokia N8
Paweł Żmuda
Paweł Żmuda

Przyszedł czas na to, by sprzętowi maniacy rozebrali wreszcie Nokię N8. Specjaliści z firmy iSuppli całkowicie rozmontowali urządzenie, by sprawdzić, kto wyprodukował daną część i ile tak właściwie kosztują wszystkie komponenty nowego fińskiego smartfona. Sprawdźmy, która część modelu Nokia N8 jest najdroższa.

Po całkowitym rozebraniu telefonu okazało się, że wszystkie części służące do budowy urządzenia kosztują dokładnie 187 dolarów i 47 centów (w przeliczeniu 531 złotych i 5 groszy). N8 jest tylko kilka centów tańsza od iPhone'a 4 z 16 GB pamięci (jego koszt to 187,51 dolarów).

Pomijając kilka high-endowych części, takich jak aparat 12 Mpix, koszt końcowego produktu jest bardzo podobny do wszystkich smartfonów konkurujących z produktem Apple'a - konkludują specjaliści z iSuppli.

Do produkcji modelu N8 wykorzystano komponenty między innymi takich firm, jak: Samsung, Cal Zeiss AG, Broadcom, Toshiba i Texas Instruments. Najdroższą częścią Nokii N8 jest ekran przygotowany przez Samsunga i firmę Synaptics. Kosztuje on aż 39 dolarów i 25 centów. Niestety, cena komórki jest nieco większa niż 187 dolarów ;).

Źródło: bloomberg

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)