Nokia N9 przegrywa z Windows Phone - nie trafi na dwa ważne rynki

Nokia N9 przegrywa z Windows Phone - nie trafi na dwa ważne rynki

Nokia N9
Nokia N9
Paweł Żmuda
10.08.2011 12:50, aktualizacja: 10.08.2011 14:50

Nokia N9 z systemem MeeGo była jednym z najbardziej wyczekiwanych urządzeń. O sprzęcie mówiło się na długie miesiące przed premierą. Niestety, urządzenie na które wielu użytkowników szykowało się od bardzo dawnam nie trafi do wszystkich fanów koncernu. Z telefonem dzieją się coraz dziwniejsze rzeczy.

Wczoraj pisałem o tym, że ze strony szwedzkiego oddziału firmy Nokia usunięto zegar odliczający dni do rynkowej premiery telefonu. Dziś pojawiają się dużo gorsze informacje związane z telefonem Nokia N9. Komórka nie pojawi się w Stanach Zjednoczonych.

Firma pracuje obecnie nad wprowadzeniem telefonu Nokia N9 na różne rynki na całym świecie. Telefon nie będzie dostępny w Stanach Zjednoczonych. Nokia podchodzi indywidualnie do każdego rynku. Decyzje o wprowadzeniu konkretnego telefonu do danego kraju podejmowane są po przeanalizowaniu, jakie telefony są już dostępne na rynku i jakie będą w sprzedaży w przyszłości

Prezes amerykańskiego oddziału Nokii - Chris Weber - wyraźnie zaznacza, że głównym celem Nokii w USA jest sprzedaż telefonów z Windows Phone 7 na pokładzie. W Stanach nie będą dostępne smartfony z Symbianem i komórki oparte na S40. W perspektywie planów amerykańskiego oddziału rezygnacja z wprowadzania z Nokii N9 jest więc całkiem racjonalna. Gorzej z decyzją Nokii w Wielkiej Brytanii.

Serwis Paidcontent.co.uk donosi, że telefon nie zostanie wprowadzony do sprzedaży również na Wyspach. Jak widać - telefon z MeeGo zostanie odsunięty w cień, by przygotować miejsce smartfonom z systemem Windows Phone.

Na oficjalnej stronie firmy Nokia dostępna jest lista wszystkich rynków, na których sprzedawane będzie nowe urządzenie. Nokia N9 trafi do sklepów w 24 krajach. Dobrą wiadomością jest to, że na liście nie zabrakło Polski.

Źródło: paidcontent

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)