Nokia N9 z nieirytującą przeglądarką

Nokia N9 z nieirytującą przeglądarką

Nowa przeglądarka w Nokii N9
Nowa przeglądarka w Nokii N9
Kamil Homziak
28.06.2011 17:56, aktualizacja: 28.06.2011 19:56

Nokia ma świadomość, że przeglądarka WWW z Symbiana^3 nie była najlepsza. To i owo poprawiono w Symbianie Anna, a wersja dla N9 ma być jeszcze lepsza. Opisuje ją też ciekawe motto.

Brzmi ono: Przeglądarka, która (mnie) nie wkurza. Ciekawe, czy rzeczywiście tak będzie. Wśród zmian w nowej wersji trzeba wyróżnić trzy sposoby korzystania z przeglądarki: ręczne wpisanie adresu, wybranie go z zakładek lub poprzez skrót do danej strony umieszczony np. na pulpicie. Możliwe będzie też powiększanie z wykorzystaniem dwóch palców czy poprzez dwukrotne szybkie puknięcie ekranu. Przeglądarka ma pozwalać na powiększanie czcionki bez jednoczesnego zwiększania wymiarów innych elementów (np. obrazków).

Liczba punktów w teście HTML5
Liczba punktów w teście HTML5

Elementem wyróżniającym N9 na tle konkurencji ma być szybkie renderowanie stron HTML5. Rzeczywiście, w testach produkt Nokii wypada najlepiej, obsługuje przy tym technologie takie jak CSS 3D, JavaScript 1.8, XHTML czy XML. Do pełni szczęścia brakuje jedynie wsparcia dla Adobe Flash. Widać nie można mieć wszystkiego...

Źródło: PhoneArena

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)