Nokia N900 na Symbianie?

Tajna wersja Nokii N900?
Tajna wersja Nokii N900?
Paweł Żmuda

25.01.2010 12:07, aktual.: 25.01.2010 13:07

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

W najpilniej strzeżonych chińskich laboratoriach powstała właśnie komórka do złudzenia przypominająca Nokię N900. Czy to przypadek? Czy to fińska firma dokonała obłudnej kradzieży technologii? Sprawdźmy.

Kilka dni temu na łamach komórkomanii opublikowaliśmy porównanie high-endowych smartfonów dostępnych na polskim rynku. Pod wpisem znajdziecie ankietę. Wygląda na to, że użytkownicy polubili N900 nie tylko za elegancki i stylowy wygląd, ale również za świetny system Maemo 5. Pierwsze informacje o N900 pojawiały się na długo przed premierą urządzenia. Opisywane urządzenie oparto jednak o podróbkę platformy Symbian S60v5. Wygląda, więc na to, że Chińczycy znów zaspali...

... to jednak tylko produkt z Chin!
... to jednak tylko produkt z Chin!

Komórce z Państwa Środka brakuje nie tylko Maemo, ale również procesora ARM Cortex, 32GB pamięci wewnętrznej, łączności WiFi oraz 3G, a także optyki firmy Carl Zeiss. Do gustu przypadła nam jedynie obsługa dwóch kart SIM oraz wyświetlacz o rozdzielczości 240x320 pikseli ;). Całość kosztuje zaledwie 120 dolarów. Prawdopodobnie kontenery z opisywanym urządzeniem już płyną w kierunku Europy oraz Stanów Zjednoczonych. Uważajcie!

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)