Nokia N950 - deweloperski kuzyn Nokii N9 z QWERTY [wideo]

Nokia N950 - deweloperski kuzyn Nokii N9 z QWERTY [wideo]
22.06.2011 08:00
Nokia N950
Nokia N950
Paweł Żmuda
Paweł Żmuda

Przed premierą Nokii z MeeGo w Sieci pojawiał się tajemniczy telefon wyposażony w klawiaturę QWERTY. Praktycznie do chwili prezentacji nie było wiadomo, że właściwy smartfon przedstawiony przez Nokię nie będzie miał jednak pełnej fizycznej klawiatury. Urządzenie, które widzieliśmy wcześniej, istnieje. To Nokia N950 przeznaczona dla deweloperów. Jaka jest?

Fiński koncern wypuścił tylko limitowaną liczbę egzemplarzy modelu N950. By mieć szanse na nową komórkę, trzeba być członkiem programu Nokia Developer Launchpad lub MeeGo Community Device Program. Redakcja czeskiego serwisu Mobilnet zrealizowała krótkie wideo z deweloperskim telefonem. Warto zobaczyć.

Nokia N950

Nokia N950 jest bardzo podobna do urządzenia, które trafi na rynek. Wśród głównych różnic między komórkami wymienić można oczywiście fizyczną klawiaturę QWERTY, brak NFC oraz gorszą baterię w N950. Deweloperska Nokia N950 jest nieco większym telefonem wykonanym z aluminium. Wyposażono ją w 4-calowy ekran TFT LCD (N9 ma ekran AMOLED o przekątnej 3,9 cala), ale rozdzielczość jest taka sama w obu urządzeniach.

Źródło: mobilenet

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)