Nokia N97 sterowana... umysłem

Nokia N97 sterowana... umysłem

Nokia N97 sterowana... umysłem
Paweł Żmuda
18.01.2010 14:36, aktualizacja: 18.01.2010 15:36

Zwykle skupiamy się na opisywaniu rynku smartfonów i aplikacji dla telefonów komórkowych. Czasem jednak na łamach SIMbloga pojawiają się iście koncepcyjne rozwiązania. Obok rzeczywistości rozszerzonej, która coraz śmielej przenika do naszego codziennego życia, pora zaprezentować wynalazek firmy NeuroSky, która pozwala na kontrolę telefonu przy użyciu... fal mózgowych. Popatrzmy z bliska, jak działa aplikacja Brain Labirynt na Nokii N97.

NeuroSky, to firma specjalizująca się w technologiach biosensorycznych, mających zastosowanie w wielu gałęziach nauki czy przemysłu. Tym razem firma zaprezentowała jednak grę, która może być przedsmakiem tego, jak korzystać będziemy z naszych komórek w przyszłości.

Aby kontrolować komórkę przy użyciu samego mózgu, potrzebny jest nam specjalny zestaw słuchawkowy NeuroSky Mindset. By przejść grę Brain Labirynt, nasz mózg musi "wejść" w odpowiedni stan psychiczny... Popatrzmy na wideo:

Prezentowane rozwiązanie to dopiero początek prac nad podobnymi technologiami. Patrząc jednak na potencjał rozwiązania, wkrótce może się okazać, że ekran dotykowy z funkcją multi-touch to przeżytek...

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)