Nokia: nadchodzi koniec N-Gage

Nokia: nadchodzi koniec N‑Gage

Nokia-N-Gage-2010-end
Nokia-N-Gage-2010-end
Katarzyna Pura
31.10.2009 17:00, aktualizacja: 31.10.2009 18:00

Platforma software'owa Nokii - N-Gage - jest bliska śmierci. Pierwszą styczność z N-Gage mieliśmy w momencie, gdy Nokia wypuściła na rynek dwie telefoniczne konsole: N-Gage i N-Gage QD. Jednak pomysł tych modeli na rynku się zbytnio nie przyjął, więc i jego kontynuacji nie było. Producent wtedy postanowił przemyśleć sprawę i po jakimś czasie doszedł do wniosku, że wypuści platformę sofware'ową N-Gage 2.0, która teraz umiera...

N-Gage ma działać do września przyszłego roku, tzn. że wszystkie jego możliwości będą jeszcze dla wszystkich dostępne. Trzeba także zaznaczyć, że wszystkie gry zakupione w N-Gage będą działać po końcu N-Gage.

Dlaczego tak się stanie? Oficjalną przyczyną ma być chęć skoncentrowania się na sklepie Ovi Store, w którym będzie można kupić wszelkie gry i programy do Nokii. Ale są także nieoficjalne przypuszczenia, które są równie możliwe.

A chodzi tu przede wszystkim o pieniądze. Najprawdopodobniej N-Gage nie przynosi już większych zysków, staje się coraz to mniej popularna, a czasami nawet są kłopoty niektórych telefonów z kompatybilnością z tą platformą.

Myślicie, że to dobrze, że N-Gage kończy swój żywot?

Źródło: UnwiredView

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)