Nokia Ovi Store niewypałem?

Nokia Ovi Store niewypałem?

nokiaovi
nokiaovi
Paweł Żmuda
04.09.2009 14:00, aktualizacja: 04.09.2009 16:00

Przy okazji Nokia World 2009 wszyscy skupiliśmy się głównie na nowych urządzeniach, czy współpracy Nokii z Facebookiem, ale fiński koncern ujawnił też kilka mniej optymistycznych informacji dotyczących Ovi Store. Okazuje się, że sklep nie radzi sobie zbyt dobrze.

Od momentu startu platformy Ovi Store, użytkownicy pobrali jedynie 10 milionów gier i aplikacji. Według danych Nokii, przeciętny użytkownik serwisu pobrał jedynie sześć aplikacji. Informacje te nie napawają optymizmem, szczególnie, jeśli zestawi się je z Apple App Store z którego w ciągu pierwszych dwóch miesięcy istnienia pobrano ponad 100 milionów aplikacji. Warto wspomnieć, że przeciętny posiadacz telefonu HTC G1 ma na swoim koncie około czterdziestu pobrań! Miejmy nadzieję, że słaba kondycja Ovi Store wynika z tego, że użytkownicy sami muszą zainstalować klienta sklepu, ponieważ nie jest on preinstalowany we wszystkich urządzeniach koncernu.

Przedstawiciele Nokii jednak nie załamują rąk. Ovi Store zanotował wzrost pobrań o 50% w okresie od lipca do sierpnia. Koncern twierdzi, że do końca roku z Ovi będzie korzystać około 80 milionów użytkowników. Już wkrótce serwis zostanie wzbogacony o trzy kolejne wersje językowe. W planach jest także wprowadzanie 500 nowych aplikacji tygodniowo. Miejmy nadzieję, że marzenia finów zostaną spełnione.

Źródło: Moconews.net

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)