Nokia Ovi Store w całości po polsku

Strona głównaNokia Ovi Store w całości po polsku
07.12.2009 19:14
Paweł Żmuda
Paweł Żmuda

Platforma z grami, klipami, aplikacjami i dzwonkami - Nokia Ovi Store, uruchomiona pod koniec maja, doczekała się właśnie pełnej, polskiej lokalizacji. Ze sklepu może korzystać ponad 5 milionów użytkowników komórek Nokii w Polsce. Wraz z lokalizacją, wprowadzono kilka nowych usprawnień.

Przedstawiciele Nokii poinformowali właśnie, że opłaty za zakupy w Ovi Store możliwe są teraz nie tylko za pomocą kart kredytowych, ale także dzięki płatnościom SMS. Sklep Nokii dostępny jest w 180 krajach, ale tylko na siedemnastu rynkach dostępna jest w pełni zlokalizowana wersja platformy.

Większość produktów w Ovi Store, to znaczy Ovi Sklepie, bo właśnie tak nazwano platformę w oficjalnej informacji prasowej, jest bezpłatna.

"Nokia Ovi Store działa na całym świecie. Od uruchomienia platformy sukcesywnie zwiększa się jej popularność. Obecnie notujemy około miliona pobrań dziennie", mówił Eric John, odpowiedzialny za marketing koncernu Nokia. "Notujemy ogromne wzrosty liczby użytkowników. Blisko 75% odwiedzających platformę Ovi to stali klienci", dodał John.

Przyznam szczerze, że nie podzielam entuzjazmu Nokii - Ovi nie dorasta do pięt sklepowi prowadzonemu chociażby przez Apple. Fiński koncern ma zamiar nadal inwestować w platformę Ovi. W planach na najbliższą przyszłość jest wprowadzenie kolejnych wersji językowych, a do oferty Ovi Sklepu już wkrótce trafią nasze, polskie aplikacje. Miejmy nadzieję, że dalszy rozwój Ovi nie będzie przypominał efektu kuli śnieżnej. Mimo wszystko - Nokia mnie nie przekonuje.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)