Nokia chce zadbać o Twoje zdrowie. Przygotuj się na fińskiego smartwatcha

Smartwatch
Smartwatch
Źródło zdjęć: © Shutterstock
Łukasz Skałba

24.10.2015 17:27, aktual.: 24.10.2015 19:28

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Jakiś czas temu krążyły doniesienia, jakoby Nokia miała gotowego smartwatcha, ale projekt został anulowany przed przejęciem przez Microsoft działu mobilnego. Okazuje się, że inteligentna galanteria Nokii ujrzy światło dzienne.

W dokumentach fińskiego producenta pojawiły się fragmenty wskazujące na to, że Nokia poważnie zaczęła myśleć o zdrowiu i dobrej kondycji swoich klientów.

Nokia:

Celem firmy jest badanie, rozwijanie, wytwarzanie, sprzedawanie i dostarczanie produktów, oprogramowania i usług różnym odbiorcom. Te produkty i usługi dotyczą między innymi infrastruktury dla operatorów telekomunikacyjnych, Internetu rzeczy, ludzkiego zdrowia i dobrobytu, analiz danych itd.

Plotki o urządzeniu śledzącym aktywność użytkownika krążą od dawna. 2 lata temu świat obiegł odważny patent przedstawiający bransoletkę złożoną z wielu osobnych ekraników. Każdy z nich miałby wyświetlać tylko jedną, ustaloną aplikację. Chyba dobrze, że projekt nie został zrealizowany...

Patent na bransoletkę z kilkoma ekranami
Patent na bransoletkę z kilkoma ekranami© Phonearena

Kilka miesięcy temu pojawiły się natomiast doniesienia o smartwatchu Nokii noszącym nazwę Moonraker. Jego język designu był zaczerpnięty z kolorowych smartfonów Nokia Lumia. Według informatorów "bliskich firmie" urządzenie było już praktycznie gotowe i pierwsze egzemplarze już trafiły do partnerów Nokii i pierwszych zainteresowanych. Niestety wtedy pojawił się Microsoft, któremu inteligentna galanteria pod marką Nokii była widocznie nie po drodze.

Nokia Moonraker
Nokia Moonraker© apeggy.tumblr.com

Ze wspomnianego raportu wynika jednak, że Nokia nie zamierza się poddawać i odważnie planuje wkroczyć na rynek urządzeń, których głównym celem ma być dbanie o naszą kondycję, dobrobyt i zdrowy styl życia. Najprawdopodobniej będzie to bazująca na Androidzie smart-opaska lub smartwatch nastawiony na pomiar aktywności fizycznej i parametrów życiowych. Pytanie tylko, czy wchodząc na rynek weareables tak późno, Finowie mają w ogóle czego szukać...?

Źródła: Phone Arena (1, 2), gdgtarena

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)