Nokia porzuci platformę S60?

maemo
maemo
Paweł Żmuda

18.11.2009 15:00, aktual.: 18.11.2009 16:00

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Wczoraj wieczorem w Londynie odbyła się jedna z oficjalnych konferencji na której zaprezentowano model N900. Przedstawiciele działu marketingu systemu Maemo zapowiedzieli, że system  do 2012 roku zastąpi S60 na wszystkich telefonach Nokii N-Series.

Władze Nokii zaskoczone są pozytywnym przyjęciem platformy Maemo oraz telefonu N900 - wszystko wskazuje na to, że Maemo stanie się ich ulubionym systemem. Nie wiadomo, czy nowy system zagości również na telefonach linii X-Series oraz E-Series, ale nie można tego wykluczyć.

Wiadomo również, że społecznościowa platforma Maemo Select z aplikacjami dla Maemo będzie rozwijana równolegle ze sklepem Nokia Ovi Store, który zostanie dostosowany dla telefonu N900 w przyszłym miesiącu wraz z aktualizacją programowania. Jednak sytuacja ta nie potrwa długo i to Ovi Store ma stać się oficjalnym źródłem płatnych i bezpłatnych aplikacji dla Maemo.

Zapowiedź Nokii wprowadza trochę porządku. Wspieranie dwóch dobrych i wymagających sporego wsparcia platform równocześnie to zdecydowanie dziwna sytuacja. Teraz wszystko będzie jasne.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)