Nokia pozywa wszystkich!

Nokia pozywa wszystkich!
01.12.2009 14:51
nokialogo
nokialogo
Paweł Żmuda
Paweł Żmuda

Fiński koncern Nokia zabrał się ostro do roboty. Nie, nie chodzi o nowe telefony czy usługi. Najwięcej roboty ma dział prawny firmy. Przedstawiciele Nokii pozwali właśnie producentów wyświetlaczy LCD. Dostało się między innymi Samsungowi, LG, Philipsowi, Toshibie i Hitachi. Przyczyną pozwów jest zmowa cenowa, przez którą fiński koncern stracił ogromne pieniądze. Teraz chce je odzyskać.

Pozwy trafią do sądów w USA oraz w Europie. Zgodnie z dokumentami złożonymi w sądzie California Northern District Court, koncern domaga się odszkodowania za produkty sprzedawane między styczniem a grudniem 2006 roku. Co więcej, Nokia ma duże szansę na zwycięstwo. Kilku producentów paneli LCD już przyznało się do zmowy cenowej, wśród nich znajdują się takie firmy jak LG, Sharp i Hitachi.

Fińska Nokia wykorzystuje technologię LCD w swoich telefonach. Firma sprzedaje około 35 milionów komórek miesięcznie, więc nawet niewielkie zmiany cen mogą mieć duży wpływ na zyski koncernu.

To już druga ofensywa prawna Nokii. W październiku, fiński koncern pozwał Apple o naruszenie 10 patentów należących do Nokii.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)