Nokia rezygnuje z Ovi Files

Nokia rezygnuje z Ovi Files

Nokia rezygnuje z Ovi Files
Karolina Adamus
06.09.2010 11:45, aktualizacja: 06.09.2010 13:45

Nokia rozsyła użytkownikom Ovi Files e-maile, w których informuje o tym, że już niedługo usługa zostanie wyłączona. Fiński producent rezygnuje z kontynuacji jednej z odnóg Ovi. Serwis zostanie oficjalnie zamknięty już 1 października tego roku. Powód nie został podany, ale można się łatwo domyślić, że chodzi o zbyt małe zainteresowanie użytkowników.

Usługa Files on Ovi, która wystartowała w płatnej odsłonie w 2008 roku, została przemianowana na Ovi Files i udostępniona użytkownikom Nokii za darmo. Mimo to serwis nie spotkał się z wielkim zainteresowaniem posiadaczy telefonów fińskiej firmy. Można by nawet zaryzykować stwierdzenie - tak jak w przypadku innych usług.

Nokia, podobnie jak Google w Androidzie, próbuje stworzyć całą rzeszę usług oferowanych pod jedną marką - Ovi. Do dyspozycji mamy Ovi Music (dawny Comes With Music), Ovi Share, Kontakty Ovi, Mapy Ovi, Pocztę Ovi, Kalendarz Ovi, Chat Ovi i sklep z aplikacjami.

Posiadacze telefonów Nokii, w przeciwieństwie do użytkowników systemu Google'a, nie są zainteresowani dodatkowymi usługami. Jedyną popularną aplikacją z wyżej wymienionych są Mapy Ovi - dzięki darmowej nawigacji głosowej.

Już niedługo Nokia ogłosi wyniki finansowe dla trzeciego kwartału tego roku. Zobaczymy wtedy, czy kolejne serwisy Ovi będą zagrożone. Mówi się, że Ovi Share ma podzielić los Ovi Files.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)