Nokia Siemens Networks i Qualcomm pracują nad poprawą wydajności baterii

fot. na lic. CC; flickr.com/ by mroach
fot. na lic. CC; flickr.com/ by mroach
Paweł Żmuda

20.10.2010 14:05, aktual.: 20.10.2010 16:05

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Firma Nokia Siemens Networks - odpowiedzialna za sprzęt potrzebny do budowy infrastruktury operatorów komórkowych - oraz Qualcomm, znany z produkcji układów dla smartfonów, połączyły siły i pracują właśnie nad technologią, która w znaczący sposób może wydłużyć pracę na bateriach naszych komórek. Jakie są szczegóły nowej technologii?

Według obydwu firm rozwiązanie niektórych problemów jest prostsze, niż mogłoby się wydawać. Odpowiedzią na krótkie życie naszych baterii jest standard Cell_PCH, dzięki któremu telefony komórkowe mogą przechodzić do stanu oszczędzania energii podczas przesyłu danych za pośrednictwem sieci komórkowej.

Z testów przeprowadzonych w Nokia Siemens Networks Smart Lab w Dallas wynika, że wykorzystanie Cell_PCH pozwala na wydłużenie czasu pracy na baterii aż o 50%. W oświadczeniu firm czytamy:

Chcemy, by wydajność smartfonów wzrastała; jednocześnie pragniemy wpłynąć na to, by operatorzy sieci komórkowych nie musieli mierzyć się z problemami powstającymi w wyniku zbyt dużego obciążenia generowanego przez smartfony. Najnowsza funkcja 8 Fast Dormancy sprawia, że wzrasta wydajność po obydwu stronach.

Standard Cell_PCH sprawia, że komórki mogą być stale połączone z siecią operatora, wykorzystując przy tym minimalny pobór energii z baterii. Miejmy nadzieję, że prace Nokia Siemens Networks i Qualcomma zostaną docenione przez producentów.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)