Nokia Siemens Networks w technologii LTE

Strona głównaNokia Siemens Networks w technologii LTE
18.09.2009 14:00
nokiasimens
nokiasimens
Paweł Żmuda
Paweł Żmuda

Nokia Siemens Networks przygotowuje się do startu nowej technologii przesyłu danych - LTE (Long Term Evolution). Rozwiązanie zostało zaprezentowane w Polsce podczas Krajowego Sympozjum Telekomunikacji i Teleinformatyki w Warszawie, tymczasem Nokia Siemens Networks twierdzi, że prace nad technologią są już w na tyle zaawansowanym stadium, że wkrótce LTE będzie wykorzystywane komercyjnie.

“LTE pozwoli na prawdziwą łączność szerokopasmową, umożliwiającą bezproblemowe korzystanie z zaawansowanych aplikacji bez żadnych opóźnień. Z LTE, użytkownicy doświadczą mobilnego broadbandu, jak nigdy przedtem”, mówił Prezes Nokia Simens Networks Polska - Radomir Grucza.

Podczas gdy w Polsce trwa nachalny marketing, w Niemczech w R&D Centre w Ulm dokonano pierwszego połączenia przy użyciu sieci LTE. Pierwsze wdrożenia usług LTE planowane są na koniec 2009 roku. Nokia Siemens Networks planuje, że wykorzystanie LTE na szeroką, komercyjną skalę będzie możliwe już w 2010 roku.

Sieć LTE oparta jest o stacje bazowe Flexi Multiradio Base Station. Nokia Siemens Networks sprzedało odpowiednie urządzenia już około osiemdziesięciu partnerom. Ciekawe kiedy

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)