Nokia wróci na rynek smartfonów w 2016 i od razu zamierza czymś zaskoczyć?

Nokia N1
Nokia N1
Konrad Błaszak

21.04.2015 08:33, aktual.: 21.04.2015 10:33

Produkty Nokii przez długie lata były wyznacznikiem jakości wykonania i dobrych parametrów. Jak wiemy, smartfonowy biznes został sprzedany Microsoftowi, ale to nie oznacza, że nie zobaczymy nowych urządzeń z logo fińskiej firmy.

W ostatnich dniach sporo się dzieje wokół Nokii. Nasiliły się plotki o sprzedaży działu zajmującego się mapami, a ostatecznie Finowie kupili firmę Alcatel-Lucent, co pokazuje, w jakim kierunku może rozwijać się ten producent. Oczywiście nadal pozostaje możliwy powrót na rynek smartfonów z własnymi produktami.

Według Re/code, Finowie nie poprzestaną na jednym produkcie mobilnym (Nokia N1) i z niecierpliwością czekają na moment, w którym będą mogli wprowadzić na rynek własne smartfony. Chodzi oczywiście o trzeci kwartał przyszłego roku, ponieważ właśnie wtedy kończy się porozumienie z Microsoftem. Richard Kerris, były pracownik i konsultant Nokii tak wypowiada się o firmie:

Oni (Nokia - dop. red.) pracują nad świetnymi produktami. Utwierdziło mnie to w przekonaniu, że Nokia się nigdzie nie wybiera.

Dodał on również, że ludzie będą zachwyceni, jeśli któryś z rozwijanych obecnie produktów trafi na rynek. Możliwe, że chodzi o pojawiającego się od jakiegoś czasu w różnych przeciekach smartfona C1. Oprócz tego Finowie pracują także nad innymi urządzeniami jak te związane z wirtualną rzeczywistością.

Oczywiście na razie nie wiadomo, jaki będzie dokładnie smartfon Nokii. Prawdopodobnie będzie on korzystać z Z Launchera, czyli nakładki Finów na system Google. Ciekawe, czy Finowie ponownie zajmą się jedynie projektowaniem, a całą weźmie na siebie Foxconn jak w przypadku tabletu N1. Wszystkie wątpliwości zostaną rozwiane dopiero w przyszłym roku.

Źródło: recode.net via phonearena.com

[h4][/h4]

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)