Nokia straci pozycję lidera w Europie Zachodniej?

Nokia straci pozycję lidera w Europie Zachodniej?
05.07.2010 14:00
Fot. na licencji Creative Commons; Flickr.com/by Kıvanç Niş
Fot. na licencji Creative Commons; Flickr.com/by Kıvanç Niş
Paweł Żmuda
Paweł Żmuda

Na europejskim rynku komórkowym Nokia - mimo rosnącej konkurencji, cały czas trzyma się bardzo dobrze. Dominacja fińskiego producenta trwa od dawna. Okazuje się jednak, że według specjalistów rok 2010 może przynieść ogromne zmiany. Sytuacja w której liderem zostanie koreański Samsung jest coraz bardziej prawdopodobna.

[url=http://komorkomania.pl/16772,czy-nokia-n8-bedzie-odrodzeniem-finskiego-giganta]

Czy Nokia N8 będzie odrodzeniem fińskiego giganta?[/url]

Analiza przygotowana przez firmę IDC wskazuje na postępujący kryzys Nokii. W pierwszym kwartale 2010 roku, fiński producent zanotował spadek sprzedaży telefonów aż o 9% w porównaniu z tym samym okresem rok wcześniej. Udział w rynku smartfonów spadł z 57 do 41%. Rośnie za to Samsung.

Koreańska firma odpowiedzialna jest za produkcję za około 40% wszystkich komórek sprzedawanych w Europie. Na rynku smartfonów wciąż jest nieco gorzej, jednak platforma bada OS może zmienić tą sytuację.

Globalny udział Nokii w rynku w pierwszym kwartale wynosił 32,8%. Samsunga 29.3%. Różnice są więc bardzo niewielkie. Analitycy z IDC przewidują, że pod koniec roku Samsung wyjdzie na prowadzenie. Bylibyście zadowoleni ze zmiany lidera?

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)