Nokia: telefon ze Snapdragonem? Dlaczego nie!

Nokia: telefon ze Snapdragonem? Dlaczego nie!
Paweł Żmuda

20.03.2010 13:58, aktual.: 20.03.2010 14:58

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Nieco ponad miesiąc temu, Paul Jacobs dyrektor generalny firmy Qualcomm, poinformował w wywiadzie dla fińskiej gazety Helsingin Sanomat, że jeszcze przed końcem 2010 roku na rynku pojawi się komórka Nokii wyposażona w procesor Snapdragon i oparta o Symbiana. Informacje te przez długi czas nie zostały potwierdzone przez fińskiego producenta. Milczenie przerwał CEO Nokii - Olli-Pekka Kallasvuo w wywiadzie dla Business Week.

Dziennikarze Business Week zapytali prezesa Nokii o ewentualną premierę telefonu opartego o Snapdragona:

"Nie mogę skomentować informacji podanych przez pana Jacobsa, jednak muszę przyznać, że Qualcomm jest dobrym i rozwojowym partnerem. Wcześniej toczyliśmy zaciekłe boje sądowe, jednak teraz widzę ogromne możliwości na polu potencjalnej współpracy", odpowiedział Kallasvuo.

Wypowiedź prezesa Nokii nie jest oczywiście zdecydowanym potwierdzeniem plotek wypuszczonych przez Qualcomma. Przypomina dyplomatyczne oświadczenie w stylu "nie potwierdzam, ani nie zaprzeczam", albo raczej "nie mogę potwierdzić współpracy, ponieważ zapłaciłbym za to stanowiskiem", szczególnie, że Kalasvuo znany jest z tego, że niektóre informacje wypływają z jego ust zbyt wcześnie.

W wywiadzie z prezesem Nokii padło jedno zdecydowane zapewnienie: "Nokia chce podbić rynek Amerykański". Szczerze mówiąc, zamiast Nokii w USA wolałbym telefon wyposażony w Snapdragona na naszym, europejskim rynku.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)