Nokia tnie ceny

Czas obniżek w Nokii (fot. The Nokia Blog)
Czas obniżek w Nokii (fot. The Nokia Blog)
Kamil Homziak

06.07.2011 06:04, aktual.: 06.07.2011 08:04

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Wraz z początkiem lipca Nokia obniżyła ceny 3 swoich smartfonów - każdy pochodzi z innej serii. O które modele chodzi i co jest powodem obniżki?

Analitycy z Reutersa twierdzą, że tym sposobem fiński koncern chce ożywić słabnącą sprzedaż swoich urządzeń na Starym Kontynencie. 15-procentowa obniżka cen na modele N8, C7 i E6 ma w tym pomóc. Ceny innych urządzeń Nokii także mają zostać zredukowane, ale w mniejszym stopniu.

Skala obniżki nie jest może wielka, zadziwia raczej jej przekrój - od topowych modeli serii N, przez biznesową serię E, aż do tańszych modeli oznaczonych literą C. Czyżby w dobie tanich smartfonów z Androidem Nokie oparte na Symbianie sprzedawały się aż tak źle? Czy obniżka ceny będzie lekiem na całe zło? Na to pytanie odpowiedź poznamy po przedstawieniu wyników za trzeci kwartał 2011, co nastąpi pod koniec roku.

Ciekawe też, jak Nokia wyceni nadchodzące smartfony z Windows Phone 7. Jeśli ceny okażą się zbyt wygórowane, należy się spodziewać, że udział Nokii w światowym rynku producentów będzie wciąż malał, a dynamika wzrostu popularności Windowsa na komórki będzie niższa niż zakładana.

Źródło: PhoneArena

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)