Nokia pomoże odnajdować zagubione klucze

Nokia Treasure Tag
Nokia Treasure Tag
Mateusz Żołyniak

07.02.2014 09:53, aktual.: 07.02.2014 13:14

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Nokia szykuje nowe akcesorium do smartfonów z serii Lumia. Gadżet ma pomóc w odnajdywaniu ważnych rzeczy, które najczęściej gubimy.

Finowie udostępnili nową aplikację, którą mogą pobrać użytkownicy modeli Lumia (z oprogramowaniem Nokia Black). Nokia Treasure Tag na razie nie jest jednak zbyt przydatny i można go traktować jako zwiastun jednego z nowych produktów Nokii.

Do obsługi aplikacji potrzebne jest bowiem akcesorium o tej samej nazwie, którego nie ma jeszcze na rynku. Informacje o nim pojawiają się jednak już od dawna i można spodziewać się, że jego prezentacja nastąpi niebawem. Najpewniejszym terminem są tegoroczne targi Mobile World Congress w Barcelonie, na których Finowie pokażą nowości na pierwszą połowę 2014 roku.

Nokia Treasure Tag
Nokia Treasure Tag

Nokia Treasure Tag to mały gadżet w kształcie breloka, który ma łączyć się ze smartfonem przez Bluetooth. Będzie można go przypinać do przedmiotów codziennego użytku. W razie zgubienia portfela czy kluczy urządzonko Nokii pozwoli na ich odnalezienie.

Umożliwia to technologia Bluetooth Smart. Jej zaletami są niski pobór energii i zasięg do 100 m. Poza tym autorskie rozwiązania Nokii pozwalają na oszacowanie odległości akcesorium od telefonu. Użytkownik o położeniu przedmiotów z przypiętym tagiem będzie informowany sygnałem dźwiękowym lub wskazówkami głosowymi.

Nokia Treasure Tag
Nokia Treasure Tag

Ciekawie zapowiada się również opcja umożliwiająca korzystanie z rzeczywistości rozszerzonej. Będzie ona obsługiwana poprzez funkcję LiveSight, w której dostępne będą dane o odległości telefonu od Treasure Tag. Będzie również opcja wyświetlania ostatniej lokalizacji akcesorium na mapach Here.

Nokia Treasure Tag nie jest akcesorium, które ma zmienić świat czy nasze postrzeganie nowych technologii. Może jednak okazać się bardzo użytecznym gadżetem dla zapominalskich. Oczywiście, o ile cena nie będzie odstraszająca. O tym jednak przekonamy się niebawem.

Źródło: MyNokiaBlog

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)