Finowie trzymają się mocno: wyniki finansowe Nokii za trzeci kwartał

Nokia N8
Nokia N8
Paweł Żmuda

21.10.2010 11:32, aktual.: 21.10.2010 13:32

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Fińska Nokia opublikowała właśnie wyniki finansowe za trzeci kwartał 2010 roku. Kondycja finansowa producenta wcale nie jest taka zła, jak mogło się wydawać. Ile komórek sprzedał fiński gigant i ile udało mu się zarobić?

Przychody spółki przekroczyły 10 miliardów euro, co jest wynikiem lepszym o 5% w porównaniu z tym samym okresem w roku 2009. W trzecim kwartale nieznacznie wzrosła sprzedaż telefonów z logo fińskiej firmy. Sprzedano ponad 110 milionów komórek - to około 2% wzrost w porównaniu z trzecim kwartałem 2009 roku.

Niestety, smartfony wciąż nie stanowią zbyt wielkiego udziału w sprzedaży Nokii. Firma sprzedała jedynie około 26,5 miliona inteligentnych komórek. W następnych kwartałach wzrosty te powinny być nieco większe, ponieważ firma postawiła na Symbiana^3.

Cena statystycznej komórki Nokii wzrosła z 41 do 42 euro (166 złotych). Średnio smartfon z Finlandii kosztuje dziś 136 euro (w przeliczeniu około 537 złotych). Niestety, przy okazji ogłoszenia wyników finansowych koncern opublikował kilka nieco mniej przyjemnych informacji. W związku z transformacją spółki przewidywana jest spora redukcja etatów wśród osób zatrudnianych przez Nokię w różnych krajach świata.

Źródło: intomobile

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)