Nokia uśmierca model 600

Nokia uśmierca model 600
02.11.2011 09:00
Nokia 600 | fot. wł
Nokia 600 | fot. wł
Tomasz Hamryszak
Tomasz Hamryszak

Z pewnością większość z Was pamięta prezentację Nokii, na której zaprezentowano modele 600, 700 oraz 701. Wiele osób zarzucało wtedy Finom, że wprowadzają na rynek odgrzewane kotlety o bardzo podobnej specyfikacji. Nokia najwyraźniej zdecydowała się na ograniczenie swojego portfolio i bez szerszych wyjaśnień usunęła jeden z modeli.

Nokia 600, o której mowa, została zaprezentowana w sierpniu tego roku. Wyposażona w procesor o taktowaniu 1 GHz, aparat 5 Mpix, chip NFC oraz 3,2-calowy ekran, stanowiła nieznacznie udoskonaloną wersję modelu 500. Zmian było tak niewiele, a liczba zbliżonych do siebie smartfonów tak duża, że fiński gigant zdecydował się pozbyć modelu 600.

Jeszcze do niedawna obecna na wszystkich stronach i materiałach promocyjnych Nokia 600… po prostu zniknęła. Nie znajdziemy jej już pod adresem producenta czy choćby na oficjalnym kanale w serwisie YouTube. Wideo promocyjne tego smartfona stało się prywatne, a osoby, które mają link, mogą przeczytać komunikat:

Ten film jest niepubliczny. Mogą go obejrzeć tylko użytkownicy dysponujący linkiem.

Nokia nie opublikowała jeszcze żadnego oficjalnego komunikatu dotyczącego przyszłości wykasowanego modelu. Można przypuszczać, że smartfon, który na rynku powinien zadebiutować przed końcem 3. kwartału, został anulowany i nigdy nie trafi na sklepowe półki.

Czy pozbycie się Nokii 600 z portfolio to dobry ruch? Moim zdaniem tak. Na rynku jest już debiutujący model 500, 700 oraz 701. Za jakiś czas powinna pojawić się również 603. Wymienione telefony doskonale się uzupełniają i większość odbiorców bez trudu wybierze coś dla siebie. Co więcej, cała seria nowych smartfonów opiera się na systemie Symbian, a ich specyfikacja jest bardzo zbliżona.

Dla Nokii 600 nie było już miejsca na rynku, a dla Finów lepszym rozwiązaniem jest koncentracja na smartfonach z Windows Phone niż włączanie do portfolio kolejnych telefonów z archaicznym Symbianem. Producent skrzętnie zaciera wszelkie ślady po 600, ale - jak wiadomo - Internet rządzi się swoimi prawami. Ostatni raz przyjrzyjcie się Nokii 600:

Nokia 600

Źródło: GSMArena

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)